Finiš ponovo koban za Barane, Mornar poražen u Zagrebu

Mornar je imao posljednji napad, ali nije uspio da ga realizuje (Kol Dikerson promašio iz teške pozicije za tri poena), kao što je bio slučaj sa Partizanom.
105 pregleda 14 komentar(a)
Balša Radunović, Foto: Aba-liga.com
Ažurirano: 04.10.2016. 21:11h

Nešto slično kao protiv Partizana, košarkaši Mornara su bez pobjede ostali i večeras u Zagrebu - Barani su poraženi su od Cibone 91:89 (28:16, 20:21, 23:28, 20:24), u utakmici drugog kola ABA lige.

Mornar je na startu regionalnog takmičenja pred svojim navijačima izgubio od Partizana sa 58:57.

Domaćin, koji je večeras upisao drugi trijumf, bolje je počeo meč i u 23. minutu imao je prednost od 15 poena (59:44).

Mornar se u nastavku vratio u igru i sredinom posljednjeg dijela meča, poslije serije 9:0, došao do vođstva 72:71.

U 39. minutu vodio je 87:83, a u posljednjem minutu i 89:88.

U penal završnici bolje se snašla Cibona i došla do pobjede.

U barskom timu Kol Dikerson je postigao 31, Lemon Džons je dodao 15 poena i 13 asistencija, dok su sa po 12 poena meč završili Balša Radunović i Antabia Voler.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Željko Šakić sa 27 poena, dok je Ante Žižić dodao 19 koševa.

Mornar će u narednom kolu, u petak u Baru, ugostiti makedonsku ekipu Karpoš Sokoli.

Cibona - Mornar 91:89 (28:16, 20:21, 23:28, 20:24)

Zagreb - Ddvorana: "Dražen Petrović". Gledalaca: 1.000. Sudije: Milija Vojinović, Marko Juras, Igor Mitrovski

Cibona: Šakić 27, Marineli 2, Marić 12, Ćorić, Sisko 1, Džonson 15, Rozić 9, Sulejmanović, Slavica, Joksimović 6, Žižić 19, Gospić.

Mornar: Džons 15, Krstić 3, B. Radunović 12, Vujošević 2, Ćalić 7, Mijović, M. Radunović, Pantić 3, Dikerson 33, Elis 2, Hadžibegović, Voler 12.