Vilijams dirigovao, Budućnost zatrpala koš Zadra

Druga pobjeda crnogorskog šampiona
Markus Vilijams, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 02.10.2016. 19:55h

Prije 10 dana košarkaši Budućnost Volija izgubili su glatko od Zadra u gostima, a u "Morači" u duelu drugog kola ABA lige lagano ostvarili drugu pobjedu u sezoni, uz efektno košgetersko veče - 105:89, na momente i spektakularnu igru, za efektan debi Vlada Šćepanovića na domaćem parketu.

Gosti su samo u prvoj dionici, koja je pokazala da će se igrati napadačka košarka, parirali "plavima".

U nastavku meča Zadrani nisu uspjeli da zaustave ofanzivni arsenal Budućnosti, kojim je upravljao Markus Vilijams sa 12 asistencija, a u kojem je najraspucaniji bio Sead Šehović sa 26 poena.

U drugoj četvrtini utakmica je prelomljena, a kada je Vilijams trojkom donio prvu dvocifrenu prednost 41:31 u 15. minutu ishod duela mogao je da se nasluti.

U trećem periodu domaćin je uvećavao razliku iz minuta u minut, da bi nakon dvije vezane trojke, Savovića i Šehovića,poletjela na plus 24 – 80:56.

Rutina je bila završiti posao, s tim da je Budućnost odigrala u visokom ritmu do kraja, uz fenomenalan procenat šuta za dva poena od čak 70 odsto (43-30), 11 ubačenih trojki, te čak 30 asistencija i svega osam izgubljenih lopti.

Pored razigranog Vilijamsa i raspucanog Šehovića, sjajan je bio i Boris Savović sa 18 poena i 14 skokova, kao i Šon Džejms, koji je, takođe, ubacio 18 poena, uz sedam uhvaćenih lopti.

Budućnost u trećem kolu, već u četvrtak gostuje Mega Leksu, u reprizi prošlogodišnjeg polufinala plej-ofa.

Budućnost Voli - Zadar 105:89 (25:25, 32:21, 25:22, 23:21)

Podgorica - Dvorana Morača. Gledalaca: 2.800. Sudije: Belošević, Jovčić (Srbija), Mitrovski (Makedonija).

Budućnost Voli: Rejnolds, Vilijams 6, Džejms 18 (5-2), Subotić 6 (4-4), Šehović 26 (3-2), Baćović 4, Slavković, Ilić, Savović 18 (6-4), Nikolić 10, Popović 5, Vranješ 12.

Zadar: Vladović 16 (2-2), Jelenković, Krajina 2, Jurica 5, Spaleta, Brzoja 18 (3-2), Marinković 18 (5-4), Tomas, Barać 23 (8-6), Vrkić, Mazalin 7 (4-4).