Mornar na minus dva u Laktašima, šansa u revanšu u "Topolici"

61 pregleda 0 komentar(a)
KK Mornar, Foto: Anto Baković
Ažurirano: 27.09.2016. 20:05h

U meču punom preokreta, Mornar je poražen u Laktašima od Ikogee sa 71:69, ali je zadržao velike šanse da u revanšu u barskoj „Topolici”, u četvrtak, izbori plasman u Ligu šampiona.

Izabranici Đorđija Pavićevića su iomali šansu da slave u ovom duelu, jer su imali i prednost od 10 poena u 32. minutu (63:53), dva minuta kasnije su vodili 67:58.

Međutim, domaćin je serijom 13:0 preokrenuo i na tri i po minuta prije kraja poveo 71:67.

Do kraja susreta viđen je, međutim, samo još koš, a Balša Radunović je postavio konačan rezultat. Mornar nije iskoristio posljednji napad za izjednačenje.

Najbolji u Mornaru bio je Antabia Voler sa 23 poena, sedam skokova i četiri asistencije.

Najzaslužniji za trijumf predstavnika Bosne i Hercegoovie bio je Strahinja Mićović sa 25 poena.

Igokea - Mornar 71:69 (20:20, 20:17, 13:21, 18:11)

Latkaši - Sportski centar „Nenad Baštinac”. Sudije: Vjato (Francuska), Perez Nis (Španija), Vicauskas (Litvanija).

Igokea: Pašajlić 10, Mićović 25 (7-6), Talić, Šibalić 9 (3-3), Nikolić, Milošević 2, Albijanić 4 (2-2), Radivojević 2 (2-2), Mahkovic 2, Fortenberi 10, Rikić 7 (2-1).

Mornar: Hadžibegović, Ćalić 9, Krstić 8, Džons 7 (3-1), B. Radunović 8, M. Radunović, Mijović, Elis 4 (2-2), Vujošević 6 (2-2), Mugoša, Voler 23 (2-1), Dikerson 4 (2-1).