Brodolom na Bosforu: Budućnost doživjela najteži poraz u sezoni

Budućnost je izgubila svih šest mečeva u gostima
7615 pregleda 35 komentar(a)
Erl Klark na meču sa Efesom, Foto: Eurolegue
Ažurirano: 18.12.2018. 17:50h

Budućnost je doživjela deseti poraz u Evroligi, šesti u gostima, ujedno i najteži, a prvi put je primila preko 100 poena - Efes je slavio u Istanbulu 106:68.

Turski tim je furioznim napadačkim ritmom i raznovrsnom igrom "razbio" šampiona ABA lige, a serijom 22:0 u posljednjih pet i po minuta treće četvrtine prelomio meč.

Bilo je zapravo samo pitanje vremena kada će Efes steći nedostižnu prednost...

Efes je ostvario devetu pobjedu u Evroligi.

Rodrig Buboa je ubacio 22 poena, sjajan je bio Kruno Simon sa 15 poena, sedam skokova i pet asistencija, dok je Brok Motum stigao do 17 u finišu meča.

U ekipi Budućnosti raspoložen u napadu samo Erl Klark sa 21 poenom, u odbrani nije bio raspoložen niko.

Budućnost u četvrtak od 20 sati dočekuje Fenerbahče.

Četvrta četvrtina

Trojka Klarka iz ugla - 93:66.

Erl Klark jedini konstantan u napadu - 18 poena, 90:61.

Najteži poraz u Evroligi, Budućnost je doživjela u Madridu, od Reala - 89:55.

Konačno poeni za Budućnost - Koti Klark, 81:55.

Treću četvrtinu Efes je dobio 32:12, a u posljednjih pet i po minuta serija je iznosila 22:0!

Domaćin vodi 81:53.

Treća četvrtina

Serija Efesa - 22:0, od 59:53 do 81:53, Budućnost bez poena pet i po minuta.

Budućnost će izgubiti i šesti meč u gostima, Efes ima ubjedljivu prednost - 74:53.

Raste prednost Efesa, nakon trojke Simona - 69:53.

Peta trojka, bez promašaja Buboa, pa laki poeni Moermana, iz ukradene lopte, ide Efes na maksimalnih 64:53.

Četiri poena Suada Šehovića, trojka uz faul - 53:46.

Ne dozvoljava Budućnost da se Efes odlijepi, ali domaćin čuva deset razlike - 55:45.

Efes vodi 49:41 na poluvremenu. Dobar otpor Budućnosti, ali je nezadrživ Rodrig Buboa sa 19 poena.

Na drugoj strani, Erl Klark je upisao 14.

Druga četvrtina

Trojka Kotija Klarka, ali Buboa pogađa četvrtu - 19 poena!

Rodrig Buboa - 16 poena, nezadrživ je Francuz.

Serija 6:0 Efesa za plus 10 - 44:34.

Dobar period igre Kotija Klarka, koš uz faul - 36:32.

Trojka Motuma, pa polaganje Erla Klarka - 32:25.

Trojka Petra Popovića - 29:23.

Izuzetna napadačka igra Efesa, brza, atraktivna i precizna - 29:20.

Pet trojki domaćeg tima iz šest pokušaja, 11 poena Buboe.

Na drugoj strani, 10 poena Erla Klarka.

Prva četvrtina

Trojka Kruna Simona, pet trojki Efesa.

Na drugoj strani raspoložen Erl Klark.

Treća trojka Rodriga Buboe, 11 poena - 24:18.

Sjajna rampa Barovića, pa trojka Šehovića - 19:16.

Trojka Erla Klarka, ali Buboa je u ritmu - osam poena, 17:11.

7:0 serija Efesa, sedam poena iz tranzicije domaćeg tima, zaključio je seriju Buboa, drugom trojkom.

Vasilije Micić, MVP novembra, iz ugla za tri - 8:5.

Erl Klark otvara meč trojkom, vraća Rodrig Buboa, pa Kruno Simon - 5:3.

Košarkaši Budućnost Volija igraju protiv Efesa u Istanbulu meč 13. kola Evrolige.

Biće to treći meč i treće gostovanje "plavih" u šest dana, nakon poraza od Gran Kanarije i Cibone.

Efes ima sjajan skor u Evroligi - osam pobjeda i četiri poraza, dva uzastopna, od Reala kod kuće i Olimpijakosa u gostima.

Budućnost je izgubila svih pet mečeva u gostima.