Treći poraz B tima na turniru u Kini

B košarkaška reprezentacija, Foto: KSCG
Ažurirano: 17.07.2016. 14:53h

Seniorska B košarkaška reprezentacija Crne Gore doživjela je treći poraz u isto toliko mečeva na turniru u Kini koji se igra u Kunšanu i Šenženu – izabranici Zvezdana Mitrovića poraženi su od B tima Njemačke 72:47 (13:20, 21:3, 19:11, 19:13). ''Crveni'' su u prva dva kola poraženi od domaćina Kine (65:49) i B tima Francuske (89:68).

Nakon odličnog izdanja u prvoj četvrtini poslije koje je naša reprezentacija imala sedam poena prednosti (20:13), na početku druge dionice povrede su doživjeli Filip Barović i Radoje Vujošević, što je bio veliki hendikep u nastavku meča, koji je protivnik iskoristio da preokrene do kraja prvog poluvremena, a u nastavku dođe do ubjedljivog trijumfa.

U duelu protiv B tima Njemačke, jedini igrač sa dvocifrenim učinkom bio je Mašan Vrbica sa 14 poena, dok je novi igrač Mega Leksa Radosav Spasojević meč završio sa učinkom od osam poena.

Drugi turnir na programu je od 20. do 22. jula u Šenženu, a rivali su redom domaćin Kina, Novi Zeland i Kamerun.