Protiv Velike Britanije za peto mjesto

Crna Gora - Hrvatska, mlade, Foto: KSCG
Ažurirano: 16.07.2016. 20:30h

Mlada ženska reprezentacija igraće sjutra (15.30 sati) protiv Velike Britanije za peto mjesto na Evropskom prvenstvu B divizije za igračice do 20 godina koje se održava u Podgorici - izabranice Željka Vukićevića savladale su sinoć selekciju Hrvatske 71:61 (17:25, 20:8, 21:8, 13:20) u prvom meču razigravanja za plasman od 5. do 8. mjesta.

„Crvene” su ostvarile treću pobjedu na šampionatu, a doživjele su i dva poraza, što je bilo nedovoljno za osvajanje jednog od prva tri mjesta koja vode u elitni rang evropske košarke.

Hrvatska je bila bolji protivnik samo u prvoj četvrtini, ali je naša reprezentacija preokrenula već do kraja prvog poluvremena (37:33), a pitanje pobjednika riješila nakon sjajnog izdanja u trećoj četvrtini poslije koje je na semaforu pisalo 58:41.

Tri igračice imale su dvocifren učinak, a najefikasnija je bila Dragana Radović sa 19 poena, Božica Mujović je upisala 17, dok je Bojana Kovačević ostvarila ''dabl-dabl'' učinak sa 15 poena i 11 skokova.

Anita Kelava sa 15 i Klaudia Periša sa 13 poena bile su najbolje u redovima hrvatske reprezentacije.

U finalu šampionata u glavnom gradu naše države večeras (20.30 sati) u Univerzitetskom sportsko-kulturnom centru igraće Litvanija i Slovenija, a za treće mjesto i plasman u A diviziju boriće se Mađarska i Češka.