Mornar u finišu poklekao u Viljnusu

Ritas je i drugi put porazio Mornar, ali znatno manje ubjedljivo nego u Baru (92:69)
546 pregleda 0 komentar(a)
Ritas - Mornar
Ažurirano: 19.12.2018. 20:04h

Mornar je porazom u Viljnusu završio ovogodišnji nastup u Evrokupu - Barani su na oproštaju poraženi od litvanskog Ritasa 71:67, u utakmici 10. kola grupe D.

Ritas je i drugi put porazio Mornar, ali znatno manje ubjedljivo nego u Baru (92:69). Crnogorski šampion je takmičenje završio sa dvije pobjede u 10 mečeva, obje protiv torinskog Fiata, dok Ritas ide u Top16 fazu sa po pet pobjeda i poraza...

Litvanci su opravdali ulogu favorita, ali izabranici Mihaila Pavićevića imaju za čim da žale, jer su odigrali dobar meč, bili blizu i iznenađenja.

Mornar je u prvoj četvrtini vodio do dva i po minuta prije kraja (11:9), u drugoj je Ritas imao prednost do 27:26, a onda su gosti do odmora parcijalom 11:4 preokrenuli i na poluvremenu imali šest poena prednosti (37:31).

Na tri minuta i 11 sekundi prije kraja treće dionice, Antabija Voler je pogodio trojku za 52:42 za prvu značajniju prednost Barana, ali je Mornar nakon toga stao. Ritas je do kraja četvrtin smanjio zaostatak na tri poena (54:51).

Ispostaviće se na kraju da je koš Strahinje Mićovića za 58:56, na osam i po minuta prije kraja, bilo posljednje vođstvo gostiju. Barani, naime, punih sedam i po minuta nakon toga nijesu uspjeli da postignu koš, nije ni Ritas blistao, ali je upisao seriju od 8:0, i poveo 64:58.

Voler je trojkom na 58 sekundi prije kraja prekinuo košgeterski post gostiju (64:61), ali Ritas nije dozvolio gostima da mu ugroze pobjedu...

U barskom timu najbolji je bio Nemanja Vranješ sa 13 poena, a upisao je i osam skokova i četiri asistencije. Po poen manje ubacili su Đorđe Drenovac i Uroš Luković. Malkom Grant, posljednje pojačanje Barana, nije se upisao u strijelce za 20 minuta igre (3-0 za dva, 1-0 za tri).

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Martinas Ekodas sa 23 poena, dok je Mindaugas Girdžiunas.

Ritas - Mornar 71:67 (17:15, 14:22, 20:17, 20:13)

Viljnus - Dvorana: „Simens arena“. Gledalaca: 3.246. Sudije: Zamojski (Poljska), Radojković (Hrvatska), Ovinov (Rusija).

Ritas: Sirvidis, Saton 8 (4-3), Stipčević, Pilauskas 2 (2-2), Sili 8 (4-3), Ehodas 23 (3-1), Girdžiunas 14, Bendžius 10 (4-4), Blažević 2 (2-0), Butkevičius 4 (2-2).

Mornar: Grant, Mićović 6 (2-2), Mijović, Drenovac 12 (5-3), Pavić 3 (2-1), Vujošević 2, Pavićević, Voler 5, Sane 8 (1-0), Vranješ 13 (2-2), Rebić 6 (4-4), Luković 12 (2-2).