Poluvrijeme nade, pa povratak u realnost

Košarkaši Budućnost Volija izgubili od Fenerbahčea 89:65, iako je na poluvremenu bio, teniskim žargonom rečeno, djus - 40:40
1372 pregleda 1 komentar(a)
Opet najefikasniji: Erl Klark na utakmici sa Fenerbahčeom
Ažurirano: 20.12.2018. 23:26h

Poluvrijeme nade, snova o novom čudu, a onda povratak u realnost - tako je najlakše opisati događanja sa večerašnje utakmice u „Morači”, gdje su košarkaši Budućnost Volija poraženi od jednog od glavnih favorita za osvajanje Evrolige, Fenerbahčea (89:65).

Tim Aleksandra Džikića je u prvih 20 minuta bio ravnopravan rival velikanu iz azijskog dijela Istanbula, navijači su se ponadali da je moguće da Željko Obradović i njegovi puleni mogu da dožive sudbinu Baskonije, CSKA i Barselone, ali od toga nažalost nije bilo ništa.

Nakon što je na startu Erl Klark održavao ravnotežu, Fener je počeo da radi ono što je ove sezone zaštitni znak Budućnosti - da pogađa trojke. Ahmet Duverioglu je ubacio dvije vezane za 18:13, da bi na 18:18 krenula serija „žuto-plavih” - Jan Veseli je dao koš i dodatno bacanje, Nikola Kalinić ubacio petu trojku svog tima za 24:18, da bi leteći Čeh povisio na 26:18.

Nemanja Gordić je u posljednjem napadu u 1. četvrtini nakon odličnog ulaza smanjio na 20:26, ali su opet Veseli i Kalinić novim preciznim šutem iza linije 6,75 metara u 12. minutu donijeli gostima dvocifrenu prednost (31:20).

To kao da je prenulo Džikićeve izabranike, koji su počeli da igraju mnogo agresivnije u odbrani, bili znatno bliže rivalima, pa su serijom 10:0 smanjili na 30:31. To nije bio kraj, jer su pogocima Edvina Džeksona, Petra Popovića sa penala i Erla Klarka iz „fejdaveja” preokrenuli na 40:37. Kostas Slukas se svojom drugom, a ukupno devetom trojkom iz 18 pokušaja gostiju, i to uz zvuk sirene preko ruke znatno višeg Danila Nikolića, pobrinuo da na odmoru rezultat bude kao ono što se u tenisu zove djus - 40:40.

Budućnost je i na startu 3. četvrtine imala plus tri, nakon trojke Kotija Klarka u prvom napadu, ali je brzo počela da tone. Na 45:46 je Alen Omić promašio oba bacanja, a Ali Muhamed, alijas Bobi Dikson, pogodio trojku o tablu i pokrenuo seriju vicešampiona Evrope.

Džikić je uzalud vikao na svoje igrače da prave faulove, jer su bili daleko od bonusa, ali su prelako dozvoljavali protivnicima da koriste superiornost Veselog i stižu do lakih poena (Čeh je sam u tom kvartalu ubacio 12, tri manje od Podgoričana). Uzgred, goste je služio i šut, pa je Erik Grin u 28. minutu prvi put donio plus 12 (63:51).

Svjesni da ne mogu da stignu velikana i da će serija od tri pobjede u „Morači” u Evroligi biti okončana, umorni Džikićevi puleni kao da su se predali. To je najbolje iskoristio Žofri Lovernj i u posljednjoj četvrtini sa 13 od svojih 17 poena omogućio Feneru možda i nezasluženo ubjedljiv trijumf...

BUDUĆNOST VOLI - FENERBAHČE 65:89 (20:26, 20:14, 15:27, 10:22)

Podgorica - Dvorana „Morača”. Gledalaca: 5.255. Sudije: Koromilas (Grčka), Šemeš (Izrael), Alijaga (Španija).

Budućnost Voli: DŽEKSON 7, SU. ŠEHOVIĆ, E. KLARK 15 (2-2), Barović, K. Klark 9 (2-2), Se. Šehović, Starovlah, GORDIĆ 11, OMIĆ 9 (4-1), Popović 12 (4-4), D. Nikolić 2.

Fenerbahče: GRIN 8, Meli, MAHMUTOGLU 6, Kalinić 8, Slukas 11 (2-2), Gudurić 5, Veseli 19 (4-4), Guler 2, MUHAMED 9, DUVERIOGLU 4, Datome, LOVERNJ 17 (3-1).