Karijev šou-tajm na povratku poslije povrede

Najbolji igrač lige, aktuelni i budući MVP, postigao je 40 poena protiv Portlanda, od čega čak 17 u produžetku
Kari, Foto: Reuters
Ažurirano: 10.05.2016. 07:24h

Stef Kari vratio se na teren u pravom trenutku i Golden stejt doveo na korak od finala Zapadne konferencije.

Najbolji igrač lige, aktuelni i budući MVP, postigao je 40 poena protiv Portlanda, od čega čak 17 u produžetku i bio najzaslužniji što je njegov tim slavio u četvrtom meču u gostima 132:125 i poveo 3-1 u seriji.

Kari je propustio prve tri utakmice, zbog povrede koljena, a da nije igrao u četvrtoj, ko zna šta bi bilo do kraja polufinala.

Ovako, branilac trofeja sada je sasvim blizu pobjede nad neugodnim Blejzersima, koji su imali veliku šansu da zakomplikuju život favoritu.

Manje od minut do kraja vodili su 111:108, ali je Harison Barns trojkom izjednačio.

Posljednji napad za Portland promašio je Damijan Lilard, dok su na drugoj strani neprecizni bili Kari i Drejmond Grin.

U produžetku je viđen klasični šou-tajm Stefa Karija, koji je za pet minuta ubacio 17 poena i sam riješio komplikovanu situaciju.

Pored 40 poena, Kari je imao devet skokova i osam asistencija.

"Bilo je teško van parketa, skoro tri sedmice. Loš je osjećaj kada ne možeš da igraš u plej-ofu. Drago mi je da sam se vratio i da sam pomogao mom timu da pobijedi. Bilo je malo problema u početku, bio sam van ritma, ali kako je vrijeme odmicalo osjećao sam se sve bolje i komotnije", rekao je Kari.

Klej Tompson postigao je 23 poena za Golden stejt, dok je najbolji u Torontu bio Demijan Lilard sa 36.

Dramatično je bilo i u četvrtoj utakmici polufinala Istoka, između Majamija i Toronta.

Tim sa Floride slavio je 94:87, takođe poslije produžetka, zahvaljujući Dvejnu Vejdu, jedinom raspoloženom igraču u napadu.

Vejd je postigao 30 poena, uključujući i one kojima je izjednačio u regularnom dijelu. U dodatnih pet minuta, domaćin je slomio goste iz Kanade trojkom Gorana Dragića 22 sekunde prije kraja, pa je rezultat u seriji sada izjednačen 2-2.

Dragić je postigao 15 poena, koliko i Džo Džonson.

U Torontu najefikasniji su bili Terens Ros i Kori Džozef sa po 14 poena.