Mornar nije uspio, Sigal odbranio trofej

Mornar je večeras u Baru, u revanš meču finala, savladao kosovski Sigal 75:68 (23:15, 12:24, 22:8 i 18:21), ali nije uspio da nadoknadi zaostatak od 14 razlike iz prvog duela.
72 pregleda 12 komentar(a)
Mornar, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 20.04.2016. 20:01h

Mornar nije uspio da ponovi podvig iz polufinala, kada je u revanšu nadoknadio minus 15 protiv Kožuva - Barani su revanš finala sa Sigalom dobili sa sedam razlike, nedovoljno da nadoknade minus 14 iz prvog meča u Prištini (82:68), pa je Sigal, na kraju, odbranio trofej u Balkanskoj ligi.

Bez obzira na poraz, Mornar je plasmanom u finale ostvario najbolji rezultat u regionalnom takmičenju.

Kada je Balša Radunović postigao poene na početku druge četvrtine za 25:15, činilo se da je Mornaru otvoren put za trofej. Međutim, gosti iz Prištine su do odmora preokrenuli rezultat i na poluvremenu su imali plus četiri (39:34), odnosno 18 poena prednosti računajući i prvi meč. Tu je, vjerovatno, i pala odluka.

Istina, Mornar je na startu četvrte dionice, trojkom Miroslava Damjanovića poveo 60:47, ali nije mogao više.

Kosovari su u 33. minutu smanjili na 62:56 i, praktično, otklonili sve dileme.

"Malo nam je izgleda bilo onih minus 14 iz Prištine, pa smo nakon izvanredne prve četvrtine dozvolili sebi neshvatljiv pad u drugoj, kada je naš protivnik sa četiri poena prednosti otišao na odmor. Mislim da je to odlučilo utakmicu. Mi smo uspjeli da dođemo na plus 13, a da nije bilo tog minusa na poluvremenu, bili bismo u mnogo boljoj psihološkoj situaciji. Večeras je bio pravi košarkaški spektakl, atmosfera je poslije dugo godina bila prava, kakva bi trebala da bude sljedećih godina. Sigal se bolje snašao u neizvjesnoj završnici, mislim da je zaslužio trofej. Čestitam mojim igračima na velikom požtvovanju i odličnoj igri, velika je stvar dobiti Sigal na ovakav način", rekao je nakon meča trener Mornara Đorđije Pavićević.

Najefikasniji u barskom timu bio je Lemon Džons sa 22, dok je Balša Radunović ubacio 20 poena i imao šest skokova.

U ekipi iz Prištine najbolji je bio Džejson Vošburn sa 24 koša i 11 uhvaćenih lopti, dok je Dardan Beriša upisao 15 poena.

Mornar - Sigal 75:68 (23:15, 12:24, 22:8, 18:21)

Bar - Dvorana: “Topolica”. Gledalaca: 2.300. Sudije: Ćulin (Rumunija), Velikov (Bugarska) i Pursanidis (Grčka).

Mornar: Damjanović 5 (2-2), Sampson 5, Džons 22 (1-1), B. Radunović 20 (4-3), Vujošević 2, Čalić 5 (2-1), Mijović 5 (4-3), Miković, Perović, Lopičić 5 (2-1), Hadžibegović, Mugoša 6 (2-0).

Sigal: Kemp 2, Azemi 4, Peci, Beriša 15, Voren 11 (2-2), Sinani, Marinov 6, Vošburn 24 (15-14), Abukar 6 (2-2), Jakupi.