Golden Stejt bolji od San Antonija, Voriorsi blizu rekorda

Stef Kari, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 08.04.2016. 07:14h

U derbiju večeri, Golden stejt je na svom parketu pobijedio San Antonio 112:101 i tako postao drugi tim u istoriji NBA lige koji je upisao 70 trijumfa u jednoj sezoni.

Voriorsi sada imaju skor od 70 pobjeda i devet poraza, a da bi oborili rekord Čikago Bulsa iz sezone 1995/96. od 72 trijumfa potrebno im je da slave u preostale tri utakmice regularnog dijela sezone.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Stefon Kari sa 27 poena, Herison Barns je dodao 21, dok je Drajmond Drin utakmicu završio sa 18 postignutih poena.

U redovima Sparsa, koji će u plej-of ući kao drugi tim Zapadne konferencije, najbolji je bio Kavaj Lenard sa 23 poena.

Majami je na svom terenu slavio protiv Čikaga sa 106:98, što je Bulsima 46. pobjeda u sezoni, ali i 14. uzastopna utakmica na kojoj su postigli kod kuće postigli 100 ili više poena.

Dvejn Vejd je postigao 21 poen, Džo Džonson 17, a Goran Dragić 16, pa je Majami poslije lošijeg prvog poluvremena stigao do devete pobjede u posljednjih 10 utakmica na domaćem terenu.

U poraženom timu, kome sada treba čudo da bi se plasirao u plej-of, najefikasniji je bio Džimi Batler sa 25 poena, Pau Gasol je imao učinak od 21 poena i 12 skokova, dok je Derik Rouz utakmicu završio sa 17 poena. Naše gore list, naturalizovani Španac Nikola Mirotić je za skoro 27 minuta igre ubacio četiri poena (šut iz igre 6-2), a imao je tri ukradene lopte, te po skok i asistenciju.

Čikago, koji nije propustio plej-of još od sezone 2007/08, sada ima skor od 39 pobjeda i 40 poraza deveti je na Istoku. Rouz još nije spreman da odustane.

"Imamo još tri utakmice do kraja", rekao je Rouz.

Minesota je u gostima slavila protiv Sakramenta sa 105:97, uz odličnu partiju srpskog košarkaša Nemanje Bjelice koji je nešto više od 25 minuta postigao 18 poena, a upisao je i četiri skoka, dvije asistencije i blokadu.

Pored Bjelice, dobar meč su odigrali i Zek Lavin i Gorgi Dijeng, koji su ubacili, takođe, po 18 poena, dok je Karl-Entoni Tauns postigao poen manje. Naš Nikola Peković je i dalje van stroja...

U poraženom timu najefikasniji je bio Daren Kolison sa 19 poena.

Atlanta je na svom terenu pobijedila Toronto sa 95:87, uz 23 poena Džefa Tiga.

Finiks je u gostima bio bolji od Hjustona sa 124:115 i tako još više udaljio tu ekipu od plasmana u plej-of.

Majami - Čikago 106:98 Vejd 21 p, Džonson 17 p, Dragić 16 p, 12 sk - Batler 25 p, P. Gasol 21, 12 sk

Atlanta - Toronto 95:87 Tig 23 p, Korver 14 p - Louvri 16 p, Derozan 16 p

Hjuston - Finiks 115:124 Harden 30 p, Ariza 22 p - Teletović 26 p, Taker 24 p

Sakramento - Minesota 97:105 Kolison 19 p, Ejsi 17 p - Dieng 18 p, 13 sk

Golden Stejt - San Antonio 112:101 Kuri 27 p, Barns 21 p - Lenard 23 p, Oldridž 11 p