Vučević najbolji u pobjedi Orlanda, blistao i Mirotić

1 komentar(a)
Nikola Vučević, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 01.04.2016. 06:47h

Nakon 13 mečeva pauze, zbog povrede mišića, Nikola Vučević se vratio na teren, a koliko naš as znači za Orlando pokazala je pobjeda "magičnih" protiv Indijane sa 114:94.

Centar naše reprezentacije za 25 i po minuta ubacio 24 poena, uz sjajan šut iz igre (15-12), a imao je i šest skokova, te po asistenciju i blokadu.

U prvom poluvremenu je upisao šest poena (šut 5-3), a u drugom čak 18, uz samo jedan promašaj iz 10 šuteva.

Orlando je ostvario treću uzastopnu pobjedu, a prvu u Indijani od 4. februara 2012. godine.

U pobjedničkom timu istakao se i Evan Furnije sa 25 koševa. U ekipi Indijane najbolji je bio Pol Džordž sa 27 poena.

Klivlend je pobijedio Bruklin sa 107:87 a utakmicu je obilježio igrač Kavalirsa Lebron Džejms koji se popeo na 12. mjesto na listi najboljih strijelaca u istoriji NBA lige. Džejms nije igrao u posljednjoj četvrtini a utakmicu je završio sa 24 poena i 11 asistencija, pa je pretekao Dominika Vilkinsa sa 26.689 poena. Najbliži Džejmsu je sada Oskar Robertson (26.710).

Prvi je Karim Abdul Džabar sa 38.387 poena, drugi Karl Meloun (36.928), a treći Kobi Brajant (33.464).

Kevin Lav dodao 19 poena i 10 skokova za Klivlend, a Kajri Irving i Timofej Mozgov po 10 poena.

Tadeus Jang bio je najefikasniji u ekipi Bruklina sa 18 poena, a Bojan Bogdanović postigao je 13 poena.

Čikago je savladaoHjuston sa 103:100 i primakao se Indijani u borbi za posljednje mjesto u plej-ofu Istočne konferencije. Nikola Mirotić predvodio je Bulse do pobjede sa 28 poena, Džimi Batler dodao je 21 a Pau Gasol 12 poena i 10 skokova.

Bulsi su u posljednju četvrtinu ušli zaostatkom od devet poena ali su tu dionicu uspjeli da dobiju sa 32:20 i ostvare drugu uzastopnu pobjedu.

U ekipi Hjustona, koja zaostaje pola utakmice za sedmoplasiranim Jutom i Dalasom, najefikasniji je bio Džejms Harden sa 24 poena i osam asistencija. Patrik Beverli postigao je 22 poena, a Majkl Bizli 20 poena i 11 skokova.

Nju Orleans je bio bolji od Denvera sa 101:95. Luk Babit bio je najefikasniji u domaćoj ekipi sa 22 poena, a Tim Frejzer dodao je 17 poena, od kojih je 11 postigao u četvrtoj četvrtini. Babit je dva minuta i osam sekundi prije kraja postigao koš za vodjstvo od 94:89, Denver je uspio da se primakne na tri razlike. Babit je zatim ubacio dva slobodna bacanja, a "trojka" Tima Frejzera obezbijedila je pobjedu Pelikansima.

Pobjedi je doprinio i Toni Daglas koji je postigao 20 poena i imao 10 asistencija.

U ekipi Denvera Darel Artur bio je najefikasniji sa 24 poena i devet skokova, Geri Haris dodao je 16, a Emanuel Madiej 13 poena.

Klivlend - Bruklin 107:87 Džejms 24 p, 11 as, Lav 19 p - Jang 18 p, Bogdanović 14 p

Indijana - Orlando 94:114 Džordž 27 p, Elis 13 p - Furnije 25 p, Vučević 24 p

Hjuston - Čikago 100:103 Harden 24 p, Beverli 22 p - Mirotić 28 p, Batler 21 p

Nju Orleans - Denver 101:95 Babit 22 p, 10 sk, Daglas 20 p, 10 as - Artur 24 p, Heris 16 p

Oklahoma siti - L.A. Klipers 119:117 Djurent 31 p, Vestbruk 26 p - Rivers 32 p, Kroford 32 p

Portland - Boston 116:109 Aminu 28 p, Mekolum 17 - Tomas 22 p, Bredli 20 p