Sedmi poraz zaredom: Budućnost ubjedljivo izgubila od Zvezde

Budućnost 3. januara igra protiv Armanija u Milanu
17886 pregleda 208 komentar(a)
Duel Danila Nikolića i Odža u Morači, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 30.12.2018. 18:46h

Budućnost je doživjela sedmi vezani poraz, treći u ABA ligi. Izgubila je derbi od Crvene zvezde u Beogradu, ubjedljivo 86:72, iako je minut i 50 sekundi do kraja treće četvrtine vodila 63:58.

Do kraja su "plavi" pogodili samo jedan šut iz igre, postigli samo devet poena, a domaći igrači uz veliku energiju i sjajnom igrom stigli do 13. pobjede u ABA ligi.

Zvezda je početkom druge četvrtine vodila 25:11, Budućnost preokrenula, predvođena Norisom Kolom i Nemanjom Gordićem, ali ne prvi put ove sezone nije imala snage da igra u dobrom ritmu u dužem periodu.

U domaćem timu blistao je Stratos Perperoglu sa 23 poena, 14 je ubacio Boriša Simanić.

U Budućnosti Noris Kol najefikasniji sa 18, Nemanja Gordić 14...

Budućnost 3. januara igra protiv Armanija u Milanu.

Četvrta četvrtina

Zvezda dominantna u ofanzivnom skoku, mnogo agresivnija od igrača Budućnosti.

Poslije devet minuta i 10 sekundi koš iz igre - Bitadze, 80:69.

Kol sa penala, Budućnost bez pogotka iz igre 7 minuta i 50 sekundi.

Dvije loše odluke sudija - prvo je blokada Simanića suđena kao faul, zatim ista greška na drugoj strani u duelu Klarka i Odža.

Poslije pet minuta i 40 sekundi poeni Budućnosti, Bitadze sa penala, 71:65.

Za tri i po minuta, Zvezda je postigla 16, nije primila nijedan - od 55:63 do 71:63.

Regland - 16:0, 71:63.

Traje serija domaćina - 14:0, 69:63. Ništa sada ne pogađaju igrači Budućnosti.

Preokret - 10:0 serija Zvezde, 65:63.

Izjednačeno je nakon 30 minuta - 63:63. Budućnost je sjajnom igrom stekla osam poena prednosti, a Zvezda serijom 8:0 izjednačila.

Treća četvrtina

Furiozan finiš Zvezde - 8:0, 63:63.

Trojka Nikolića, osam poena prednosti - 63:55.

Još jednom sjajni Noris Kol iz prodora, 60:55.

Najveća prednost Budućnosti - 58:53, nakon 14. poena Kola.

Seriju promašaja prekida Lazić akrobatskim košem - 50:52.

Zvezda pet i po minuta bez pogođenog šuta iz igre, samo dva poena sa linije bacanja.

Stiže i trojka Bitadzea, Budućnost vodi - 50:47.

Trojka Šehovića - 47:47.

Nesportski faul Gordića nad Reglandom, Amerikanac pogađa jedno bacanje, prvi poeni Zvezde nakon

Erl Klark - 46:44.

Pogađa Popović, odavno Budućnost nije bila bliža - 46:42.

Zvezda - Budućnost 46:40 na poluvremenu.

Domaćin je imao 14 poena prednosti početkom druge četvrtine, ali Gordić i Kol drže šampiona u igri.

Sjajno šutiraju domaći, pogodili su sedam trojki.

Beron sa 12 i Perperoglu sa 10 poena su najefikasniji u domaćem timu, Gordić ima 14, Kol 10 za "plave".

Druga četvrtina

Gordić za dva uz sirenu - 46:40.

Cirbes uz faul - 46:38.

Još jedna trojka Berona - 43:35, a uzvraća Nikolić 43:38.

Trojka Džejmsa Bela, prvi poeni u dresu Budućnosti, 39:33.

Zvezda čuva desetak poena prednosti, a Perperoglu sa devet metara - 39:28.

Ponovo Gordić, nakon sjajne asistencije za Omića, novi poeni - 12 ukupno, 32:24.

Uzvraća Kešelj - 30:20.

Trojka Gordića - 10 poena, 27:20.

Šest vezanih poena Budućnosti na startu druge četvrtine, ali Perperoglu vrać plus 10 - 27:17.

Zvezda ima 12 poena prednosti 23:11. Odlična igra lidera, šampion za sada nemoćan. Budućnost je povela 9:8, uslijedila je serija 15:2...

Prva četvrtina

Još jedna trojka Zvezde - Perperoglu, 21:11.

8:0 serija domaćina, prekida je Noris Kol - 16:11.

Beron ima devet poena, upisao je asistenciju za Odža - 16:9.

Trojka Berona, šest vezanih poena, četvrta trojka Zvezde - 14:9.

Beron uz faul - 11:9.

Rampa i Bitadzea, pa trojka Gordića iz tranzicije - 8:9.

Dvije sjajne rampe Erla Klarka, oba puta je blokirao Reglanda.

Erl Klark prvi poeni - 6:2.

Simanić za tri - 3:0, pa Beron - 6:0.

Startna petorka naše ekipe za derbi meč 13.kola @ABA_League protiv @kkcrvenazvezda ?⚪? ?⚪ Bitadze ?⚪ Gordić ?⚪ Šehović ?⚪ Clark ?⚪ Bell — KK Budućnost VOLI (@KKBuducnostVOLI) December 30, 2018

Dvorana "Aleksandar Nikolić" je puna, igrači Budućnosti dočekani povicima - "cigani, cigani..."

Košarkaši Crvene zvezde i Budućnost Volija u Beogradu igraju derbi ABA lige.

Zvezda je lider, ima maksimalan učinak, Budućnost (8-4) je šampion u krizi.

Šok-terapija je stigla sinoć, kada je došlo do rastanka sa Aleksandrom Džikićem, pa će ekipu, koja je u seriji od šest poraza (četiri u Evroligi, dva u ABA) voditi Đorđe Adžić.

Promocija Jamina Repeše se očekuje narednih dana...

U prvom dijelu sezone Zvezda je bila ubjedljiva u "Morači" - 87:71.