Zvezda pobijedila Unikahu i došla na korak od plasmana u četvrtfinale

4 komentar(a)
Unikaha - Zvezda, Foto: Euroleague.net
Ažurirano: 18.03.2016. 21:58h

Košarkaši Crvene zvezde pobijedili su večeras poslije preokreta u Malagi Unikahu sa 78:72 (12:20, 15:23, 26:17, 25:12), u utakmici 11. kola Grupe E Top 16 faze Evrolige, i tako došli na korak od plasmana u četvrtfinale.

Zvezda je na poluvremenu gubila sa 16 poena razlike, ali je u uspjela da zadrži Unikahu na samo 12 poena u posljednjoj četvrtini i nalazi se na jednu pobjedu do plasmana u četvrtfinale.

Najefikasniji u ekipi Zvezde bio je Stefan Jović sa 16 poena, pet skokova i sedam asistencija, po 12 poena postigli su Marko Simonović i Marko Gudurić, a 11 poena dodao je Kvinsi Miler.

Najbolji u ekipi Unikahe bio je bivši igrač Zvezde Nemanja Nedović, koji je postigao 22 poena, Vil Tomas dodao je 13 poena uz šest skokova, a Džek Kuli 11 poena i šest skokova.

Zvezda sada na trećem mjestu na tabeli ima skor od sedam pobjeda i četiri poraza, a Unikaha je pretposljednja sa tri pobjede i osam poraza.

Zvezda je lošije počela utakmicu, slabo je igrala u napadu, što je Unikaha koristila i poslije početnog vođstva od 5:0, do kraja prve četvrtine čuvala je prednost između šest i osam poena razlike (20:12).

Beogradski tim je u drugoj dionici napravio seriju 5:0 i primakao se na tri razlike (17:20), ali je tada Nedović preuzeo odgovornost, pogodio je dvije "trojke" za 28:21, igrao dobro u skoku i pomogao ekipi da napravi osjetniju prednost.

Zvezda nije mogla da zaustavi igrače Unikahe, pogađali su Demarkus Nelson, a zatim po "trojku" Edvin Džekson i Nedović za 16 poena prednosti na poluvremenu (43:27).

Bivši košarkaš Zvezde Nedović je u prvom poluvremenu postigao 16 poena, a u Zvezdi je tada najefikasniji bio Jović sa sedam poena.

Vil Tomas je u drugom minutu treće četvrtine donio Unikahi maksimalnih 19 poena prednosti (49:30), ali je Zvezda od tada zaigrala bolje, "trojke" su pogodili Nemanja Gudurić i Branko Lazić, a zatim je "dvojku" pogodio Kvinsi Miler za 43:53.

Unikaha je griješila u napadu, a to su gosti koristili, prije svega iz kontranapada. Prvo je "dvojku" uz slobodno bacanje pogodio Vasilije Micić, a zatim su poentirali Gudurić i Vladimir Štimac i Zvezda se primakla na četiri razlike (53:57).

Beogradski tim imao je napad da dodatno smanji zaostatak ali ga nije iskoristilo, pa je u posljednjim trenucima treće četvrtine Alberto Dijas pogodio "trojku".

Posljednja dionica počela je poenima Jovića, a nakon toga Marko Simonović je vezao dvije "trojke" za vođstvo Zvezde od 61:60. Poslije toga iz teške pozicije "trojku" je vratio Džekson, ali je odmah na drugoj strani Jović vratio pola koša prednosti Zvezdi 64:63.

Crveno-bijeli su igrali čvrsto u odbrani, a poslije "zakucavanja" Dangubića poveli su sa 67:65. Zvezda je u završnici igrala na Cirbesa, koji je ubacio jedno slobodno bacanje i uz poene ispod koša donio je vođstvo od 70:65.

Pobjedu Zvezdi obezbijedio je Simonović sa dvije vezane "trojke" za vođstvo od 76:67.

U 12. kolu Zvezda će u četvrtak 24. marta igrati na gostovanju protiv Lokomotive Kubanj, a Efes će dan kasnije dočekati Unikahu.