Mornar dotukao Teodo i izborio plasman u polufinale

2 komentar(a)
Mornar - Teodo, Foto: Balkanleague.net
Ažurirano: 15.03.2016. 20:54h

Mornar se sa kamatom revanširao Tivćanima za prethodni poraz (56:47), i kao prvoplasirani u grupi C izborio plasman u polufinale Balkanske lige.

Barski tim nastup u grupi završio je sa četiri pobjede i dva poraza. Teodo je, sa druge strane, završio na trećem mjestu, sa polovičnim učinkom, od po tri pobjede i poraza.

Tivćani su se domaćinuna pravi način suprotstavili samo u prvoj četvrtini. Koliko je tim Đorđija Pavićevića dominantan u odnosu na praktično sve rivale iz crnogorskog prvenstva, ali i Balkanske lige, svjedoči podatak da su u trećoj četvrtini, na krilima pravog otkrovenja Lemona Džonsa, ubacili rivalu čak 40 poena za deset minuta igre.

Sve dileme (ako ih je uopšte i bilo), su otklonjene nakon 33. minuta igre kada je domaći tim stigao do fantastičnih 29 poena viška (80:51).

"Bili smo pravi večeras i zasluženo ostvarili još jedan zacrtani cilj sa početka sezone. Teodo je dobar rival, ali je i ovaj meč pokazao da kada nema opuštanja i kada ekipa diše kao jedan - prepreka nema. Stigli smo do same završnice ovog takmičenja, ali se tu nećemo zaustaviti. Prvi naredni cilj je plasman u finale", rekao je trener Mornara, Đorđije Pavićević.

Barski tim do pobjede i polufinala predvodio je Džons sa 35 poena. Dvocifren učinak imao je još samo Marko Mijović sa 12 koševa. U tivatskom timu najbolji su bili Miloš Đurišić i Srđan Subotić sa po 14 poena.

Mornar - Teodo 93:67 (17:18, 19:12, 40:19, 17:18)

Bar - Sportska dvorana: Topolica. Gledalaca: oko 500. Sudije: Šutulović, Dragojević, Šundić (Podgorica).

Mornar: Damjanović 3, Sampson 9, Džons 35, Radunović 5, Vujošević 2, Ćalić 9, Mijović 12, Miković 9, Perović, Lopičić, Hadžibegović 5, Mugoša 4.

Teodo: Mičel 11, Đurišić 14, Marojević 9, Vučurović 2, Subotić 14, Zejak 2, Arsić 2, Džonson 6, Krivokapić, Vrbica, Kaluđerović 1, Sarić 6.