Šok u "Morači": Mega pobijedila Budućnost na startu polufinalne serije

59 pregleda 0 komentar(a)
Nikola Ivanović, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 14.03.2016. 21:05h

Senzacija u Podgorici - Budućnost Voli je u prvom meču polufinalne serije izgubila prednost domaćeg terena i izgubila od Mega Leksa rezultatom 85:81.

Podgoričani su šutnuli čak 40 trojki u ovoj utakmici, uglavnom su tako tražili način da probiju Meginu odbranu, koja je izdržala nalete.

Tako će tim koji je nedavno osvojio Kup Radivoja Koraća u subotu u Sremskoj Mitrovici igrati za plasman u finale ABA lige. Ako Budućnost bude igrala kao večeras, Mega ima velike šanse da dođe u situaciju da se bori za trofej...

U neizvjesnoj završnici presudila je mirna ruka Timotea Luvavua i Nikole Ivanovića, koji su pogodili četiri slobodna bacanja, dok je s druge strane Omar Kuk promašio dva od tri kod rezultata 83:80 za ekipu Dejana Milojevića.

Rade Zagorac je odigrao spektakularan meč i postigao 27 poena za goste, pa je "poništio" odličnu partiju Džulijusa Dženkinsa koji je upisao 26 koševa (trojke 10-7).

Pored Dženkinsa, dvocifren učinak u timu Budućnosti imao je samo tadija Dragićević (12), ali je i promašio dvije trojke u samom finišu meča (ukupno ih je šutirao 7-2).

Ivanović je za Megu imao dabl-dabl učinak od 11 poena i 12 asistencija, a Danilo Nikolić se istakao sa 16 pogodaka.

TOK MEČA

Kraj utakmice - Mega je šokirala Budućnost i pobijedila u "Morači!

Ivanović siguran oba puta - 85:81.

Sada faul nad Ivanovićem.

Kuk je pogodio samo jedno - 81:83. Tajm-aut Milojevića na 11,6 sekundi do kraja.

Faul Ivanovića, koji je i želio da napravi, sudija je pokazao da je bio pri šutu za tri poena. Utisak je da nije bio u pravu, Kuk ima tri slobodna bacanja.

Luvavu je oba puta bio siguran - 83:80 za goste.

Tajm-aut.

Dženkins je napravio faul nad Luvavuom 18,7 sekundi prije kraja.

Opet je Dragićević promašio trojku. Budućnost ih je u ovom meču šutnula čak 39!

Pogodio je jedno - Mega vodi sa 81:80.

Dragićević nije dao trojku, a sada je opet fauliran Janković. Do kraja je ostalo još 47 sekundi.

Promašio je oba Janković, ukupno šest u meču u isto toliko mečeva.

Tajm-aut nakon kojeg će Janković imati dva slobodna bacanja.

Poeni Dragićevića - 80:80 na dva minuta do kraja.

Opet Janković, osam poena zaredom je postigao - 78:80.

Kontranapad Budućnosti i izjednačenje Dženkinsa - 78:78.

Janković, međutim, vraća Megu u vođstvo - 76:78.

Dragićević iz velike daljine pogađa trojku za izjednačenje (76:76), i to je 14. trojka Budućnosti.

Janković sada vuče Megu - 73:76.

Opet Ivanović i Janković muče odbranu Budućnosti. Janković je donio 73:74, a sada je došao i do defanzivnog skoka.

Subotić je prvo došao do ofanzivnog skoka, a onda izjednačio na 72:72 uz faul. Pogodio je dodatno bacanje, Budućnost opet vodi - 73:72.

Majstorija Luvavua - pogodio je uz faul Subotića i imaće dodatno slobodno bacanje. Sada je 72:70 za Megu.

Faul Subotića nad Nikolićem.

Povreda Jaramaza, koji je uz pomoć saigrača napustio parket.

I opet Dženkins - sedma trojka iz devet pokušaja - 70:69.

Nikolić se vratio na scenu i pogodio trojku - 67:69.

Tajm-aut Milojevića (7.11 do kraja).

Zagorac je već stigao do 27 poena. Sada je pogodio trojku - 64:66. Ali, vraća je Dženkins - 67:66!

Marić zakucava nakon ofanzivnog skoka - 64:63 (7.48).

Zagorac je nezaustavljiv - pogodio je za novu prednost Mege (62:63).

Pogodio je Ivanović jedno slobodno bacanje - 62:61.

Ivanović će imati dva slobodna bacanja poslije faula Kuka.

Budućnost ima prvi napad u posljednjoj četvrtini.

Zagorac nije pogodio sa polovine terena - Budućnost vodi sa 62:60 na ulasku u posljednjih 10 minuta.

Sada faul u napadu Subotića na 4,6 sekundi prije kraja.

Janković je oba promašio, Budućnost ima posljednji napad.

Faul Subotića nad Jankovićem koji će imati dva slobodna bacanja 17,7 sekundi prije kraja treće četvrtine.

Trojka Dragićevića, to mu je prvi pogodak iz igre - 62:60.

Subotić se upisao, Budućnost je opet u vođstvu (59:58).

57:58 - opet Zagorac.

Četvrta lična greška Danila Nikolića!

Zagorac pogađa trojku za novu prednost - Mega vodi sa 56:54, ali je Dženkins odmah vraća - 57:56 za Budućnost.

Nikolić je promašio, a Veljković došao do ofanzivnog skoka i iznudio faul Subotića.

Istekao je napad, Budućnost se prekombinovala...

Faul Ivanovića nad Kukom.

Tajm-aut Milojevića.

Trojka Dženkinsa - Budućnost opet vodi nakon serije ofanzivnih skokova. Sada je 54:53 (4.01).

Suad Šehović nije pogodio trojku, ali je potom u kontranapadu poentirao uz faul Luvavua - 51:53.

Opet akcija Ivanovića i Jankovića - centar Mege pogađa za 53:49.

Prvi poeni iz igre Luvavua za 51:49. Novo vođstvo Mege, a potom faul u napadu Marića.

Sead Šehović je izjednačio nakon prodora...

Sead Šehović je faulom zaustavio Zagorca u kontranapadu i krilo Mege će imati dva slobodna bacanja. Iskoristio je jedno za plus dva (47:49).

Pogodak Jankovića na asistenciju Ivanovića, Mega opet vodi - 48:47.

Faul u napadu Dragićevića (7.00).

Ivanović se upisao na drugoj strani - 47:46.

Janković se upsao za 45:44, a onda Sead Šehović poentirao nakon ofanzivnog skoka (47:44).

Sead Šehović postiže prve poene u nastavku - 45:42 (9.14).

Nikolić je promašio prvi šut na utakmici.

Napadom Mege počela je treća četvrtina.

Kraj prvog poluvremena - Budućnost ima poen prednosti (43:42). Dženkins je upisao 12 poena kod Podgoričana, osam je dodao Jaramaz, a sedam Marić. Najbolji u Megi su Zagorac sa 16 pogodaka i Nikolić (13).

Dženkins je pogodio jedno bacanje za 43:42, a Janković je na drugoj strani napravio faul u napadu tri i po sekunde prije kraja poluvremena.

Novo izjednačenje nakon dva bacanja Zagorca (34 sekunde do kraja).

Jaramaz vraća prednost Budućnost trojkom - 42:40.

Zagorac je u seriji - sada je pogodio uz faul Subotića - 39:39. A onda i dodatno slobodno bacanje za novu prednost Mege (40:39).

Jaramaz ima dva slobodna bacanja na minut i 21 sekund do kraja. Siguran je bio oba puta - 39:37.

Tajm-aut Pavićevića.

37:37 - dvojka, pa trojka Zagorca, Mega je izjednačila.Ofanzivni skok Mege, odlično se snašao Veljković i donio novi napad svom timu.

Milojević je dobio tehničku grešku nakon prigovorima arbitrima, a Kuk je iskoristio slobodno bacanje (37:32).

Dragićević ima dva slobodna bacanja - siguran je oba puta za 36:32 (3.38).

Dženkins je promašio prvi šut za tri poena, a onda i napustio teren.

Dva puta je bio siguran sa penala Zagorac (34:32) na 3.58 do kraja druge četvrtine.

Dženkinsova treća trojka za 34:30.

Veljković je pogodio za 31:30 (4.47).

Krenuo je šut Budućnost - trojka Kanacevića za 31:28.

Nova trojka domaćina - opet je pogodio Dženkins (28:26). Izjednačio je Ivanović.

Sada se upisao Zagorac - 25:26.

Jedno je pogodio za novo vođstvo domaćina. Budućnost je u seriji od 10:0.

Faul Veljkovića nad Marićem, koji će imati dva slobodna bacanja (6.27 do kraja).

24:24 - treća vezana trojka Budućnosti, sada Jaramaza.

Sada i trojka Dženkinsa - Budućnost je smanjila na tri razlike (24:21). Dženkins je potom ukrao loptu, ali i promašio zicer. "Plavi" će, međutim, imati novi napad.

Faul Nikolića, njegov drugi...

Trojka Kanacevića, druga za Budućnost. Sada je 24:18. Faul u napadu Luvavua...

Budućnost ima prvi napad u drugom dijelu igre.

Kraj prve četvrtine - gosti imaju devet poena prednosti u "Morači".

Opet Nikolić - za 24:15. Bivši košarkaš Budućnosti je već upisao 11 poena, uz šut 4-4.

13:22 - siguran je Zagorac, a onda i Dženkins za 22:15.

Pogodio je oba ua 20:13 (1.35 do kraja).

Faul Nikolića i dva bacanja će imati Subotić.

Pogodio je jedno - 20:11 za Megu (1.52).

Faul Dženkinsa, na liniju slobodnih bacanja ide Luvavu.

Kuk je promašio trojku, Mega ima priliku da dođe do dvocifrene razlike.

19:11 - Đoković je pogodio iz kontranapada. Tajm-aut Luke Pavićevića.

Ivanović donosi Megi najveću prednost - 17:11.

Dragićević je iskoristio jedno slobodno bacanje (15:11).

Treća trojka iz isto toliko pokušaja Danila Nikolića - Mega vodi sa 15:10 (3.16).

Mega je pogodila iz kontranapada za 12:8, upisao se Zagorac, a onda je Marić smanjio na 12:10 (4.04 do kraja prve četvrtine).

Nova trojka Nikolića - Mega vodi sa 10:5, ali je odmah vratio Sead Šehović (10:8).

Prvo je promašio, drugo pogodio za 7:5...

Dragićević ima dva slobodna bacanja.

4:7 - sada se upisao Janković na drugoj strani (6.00).

4:5 - Marić se upisao nakon ofanzivnog skoka (6.24).

2:5 - konačno je pogodila Budućnost, siguran je bio Marić na ziceru (7.05).

0:5 - Mega vodi, sada je pogodio Ivanović (7.37). Budućnost i dalje bez poena...

Nikolić je izgubio loptu, ali Dragićević na drugoj strani promašuje trojku.

Domaćin je počeo dosta konfukzno, sada faul Marića.

Sada faul Suada Šehovića, ali je centar Mege Janković promašio oba slobodna bacanja.

Budućnost je opet izgubila loptu.

Prve poene na meču, i to trojku, postiže Danilo Nikolić - Mega Leks vodi sa 3:0.

Utakmica je počela nakon minuta ćutanja povodom smrti navijača Budućnosti Miloša Pavićevića.

Borba za titulu u ABA ligi počinje večeras u "Morači" - Budućnost Voli od 20 časova dočekuje Mega Leks, senzaciju regionalnog takmičenja.

Podgoričani imaju prednost domaćeg terena koju su zaslužili osvajanjem prvog mjesta u regularnom dijelu sezone, a istu prednost će imati i u finalu ako eliminiše Megu.

"Plavi" su ove sezone oba puta bili bolji od tima koji predvodi bivši košarkaš Budućnost Dejan Milojević, a Mega će u ovom meču biti oslabljena neigranjem ponajboljeg igrača Ognjena Jaramaza.

Drugo polufinale, između Crvene zvezde i Cedevite, startuje sjutra u Pioniru.