Vučević srušio svoj bivši tim

1 komentar(a)
Nikola Vučević, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 29.02.2016. 09:20h

Najgori tim NBA lige nije imao šta da traži na Floridi - Orlando je perfektno počeo meč, dao čak 77 poena u prvom poluvremenu i trasirao put ka ubjedljivoj pobjedi nad Filadelfijom (130:116).

Nikola Vučević je sa 28 koševa i šest skokova bio najbolji igrač “magičnih” u duelu sa klubom u kojem je počeo NBA odiseju. Isti učinak je imao i Viktor Oladipo.

Crnogorski centar je na parketu proveo samo 27 i po minuta, jer je napravio 6. faul tri minuta i 46 sekundi prije kraja, a zbog udarca laktom u bradu je preskočio gotovo čitavu treću četvrtinu.

Minesota, bez povrijeđenog Nikole Pekovića, ubjedljivo je poražena u Dalasu (128:101). “Vukovi” su zabilježili 41. poraz ove sezone, za koji se pobrinuo Čendler Parsons sa 29 pogodaka.

Demijan Lilard je ubacio 33 poena u pobjedi Portlanda u Indijanapolisu (111:102). Bio je to 13. trijumf Blejzersa u posljednjih 15 mečeva, a Lilard iz noći u noć pokazuje da je nepravedno zaboravljen za Ol-Star vikend.

Prve zvijezde Klivlenda i Toronta Lebron Džejms i Kajl Lauri odlučili su da odmore sinoć, što se odrazilo na rezultate njihovih timova.

Kavalirsi su poraženi u Vašingtonu (113:99), a Reptorsi u Detroitu (114:101).

Vašington - Klivlend 113:99

Atlanta - Šarlot 87:76

Detroit - Toronto 114:101

Indijana - Portland 102:111

Orlando - Filadelfija 130:116

Dalas - Minesota 128:101

Njujork - Majami 81:98