Vučević ponovo srušio Atlantu

Dan nakon što je u posljednjoj sekundi donio pobjedu Orlandu nad Atlantom, Vučević protiv istog rivala postigao 28 poena, od čega 25 u drugom poluvremenu, i donio svom timu novi trijumf - 117:100 u produžecima
4 komentar(a)
Nikola Vučević, Foto: Čarls King/Orlando Sentinel
Ažurirano: 09.02.2016. 07:27h

Nikola Vučević sinoć nije morao da rješava duel sa Atlantom u posljednjoj sekundi, kao što je uradio u nedjelju veče, već je briljantnom igrom u drugom poluvremenu postepeno vodio svoj tim do pobjede u gostima 117:110, nakon produžetka.

Naš as je postigao 28 poena, od čega 25 u trećoj i četvrtoj četvrtini (šut iz igre 11-16), a sjajnu statistiku kompletirao je sa 13 skokova i šest asistencija.

Orlando je u drugom poluvremenu nadoknadio ogroman zaostatak, koji je sredinom trećeg perioda iznosio i 18 poena (71:53). Gosti su imali sreće da je Milsapov koš u posljednjem napadu regularnog dijela stigao djelić sekunde nakon sirene, da bi u produžecima definitivno krunisan veliki preokret za drugi trijumf u nizu.

"Bilo je sjajno. Oni su veliki tim, ali mi smo odigrali sa mnogo energije i zaslužili pobjedu. U prvom poluvremenu sam spavao hodajući, osjećao sam se kao da sam izdao saigrače, a to je neprihvatljivo. Kao jedan od lidera i najboljih igrača moram od prvog minuta da igram najbolje što mogu. Rekao sam sebi na poluvremenu da moram da se probudim i srećan sam što sam uspio", rekao je Vučević nakon meča.

Dva vezana trijumfa Orlando je posljednji put ostvario krajem decembra prošle godine.

Nekoliko sjajnih utakmica odigrano je sinoć, tri su riješene u produžecima, ali je najveća drama viđena u Bruklinu, gdje je domaćin trojkom Džoa Džonsona u posljednjoj sekundi pobijedio Denver 105:104.

Potez večeri viđen je, ipak, u Detroitu, gdje je Andre Dramond pogodio koš s kraja na kraj terena, u posljednjoj sekundi treće četvrtine.

Spektakularan koš nije spriječio poraz domačeg tima od Toronta (103:89).

Oklahoma je učvrstila treću poziciju na Zapadu, iza neprikosnovenih Golden stejta i San Antonija, ubjedljivom pobjedom nad Feniksom, uz dominantne partije Kevina Durenta (32) i Rasela Vestbruka (28 poena, po osam skokova i asistencija).

Još ubjedljiviji bio je lider Istoka Klivlend, u duelu sa Sakramentom 120:100. Lebron Džejms je prvi put ove sezone, a 40. u karijeri, ostvario tripl-dabl (21 poen, po 10 skokova i asistencija), Kajri Irving izjednačio sopstveni rekord sezone sa 32 poena, a Džej Ar Smit pogodio šest trojki.

Nikola Peković propustio je i četvrti meč zaredom, ponovo zbog bolova u stopalu, a Minesota izgubila od Nju Orleansa 116:102.

Šarlot – Čikago 108:91