Darušafaka zaustavila Zvezdu, Panatinaikos ubjedljiv u Zagrebu

3 komentar(a)
Miroslav Raduljica, Foto: Euroleague
Ažurirano: 04.02.2016. 21:00h

U uzbudljivoj završnici Darušafaka je upisala prvu pobjedu u Top 16 fazi, i to tako što je u Istanbulu prekinula niz od tri trijumfa Crvene zvezde (69:66).

Beograđani nisu probacili loptu u obruč u posljednja četiri minuta i 24 sekunde, nakon što je Maik Cirbes pogodio za 66:64.

Njemački centar je promašio oba bacanja na minut i po do kraja, a utakmicu je odlučio Ender Arslan 26 sekundi kasnije, kada je uradio ono što nisu mogli Milko Bjelica i Skot Vilbekin prije njega - pogodio je trojku.

Do posljednje sirene više nije bilo koševa, a Branko Lazić i Stefan Jović su propustili šansu da pogode iza linije 6,75 metara za produžetak.

U prvom meču 6. kola Top 16 faze Evrolige Panatinaikos je protutnjao kroz Zagreb i slavio sa 78:60.

"Zeleni" su dominirali od starta, a pobjednik je bio poznat već u finišu 2. četvrtine, kada je bilo 37:20.

Atinjani su nastavili dominaciju, kao nedavno Budućnost Voli u istoj dvorani, i nakon četiri vezana koša Miroslava Raduljice i trojke Adonisa Focisa došli do rekordnih plus 30 (56:26).

Domaći su do kraja samo izbjegli bruku...

Raduljica je bio najbolji u pobjedničkom timu sa 21 poenom i po tri skoka i asistencije, dok je kod Zagrepčana samo Fran Pilepić (16) bio na nivou.

U grupi F je igrana samo jedna utakmica, u kojoj se nastavio hod Barselone po mukama.

Katalonski gigant je doživio i četvrti poraz u Top 16 fazi, ovog puta protiv Brose basketsa u Bambergu (70:74).

Izabranici Andree Trinkjerija su još jednom pokazali da je timska igra njihov glavni adut, a odskočili su Janis Strelnijeks sa 16 i Darijus Miler sa 15 poena.

U redovima Barse je po ko zna koji put ove sezone ubjedljivo najbolji bio Džastin Dolmen sa 19 pogodaka i sedam uhvaćemnih lopti.