Budućnost opet bolja od Radivoja Koraća, Podgoričanke sa 1. mjesta na fajnl-for

63 pregleda 0 komentar(a)
ŽKK Budućnost Bemaks, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 04.02.2016. 19:31h

Budućnost Bemaks će za prvog mjesta dočekati fajnl-for, koji će se 12. i 13. marta održati u Podgorici, drugi put u posljednje tri godine.

U direktnom okršaju za prvu poziciju, nakon preokreta u drugom poluvremenu, Podgoričanke su u Beogradu porazile ekipu Radivoja Koraća 64:57, u utakmici 4. kola Super lige Međunarodne ženske regionalne lige.

Crnogorski prvak dobio je i prvi međusobni duel, U „Morači” (74:54), a upisao je četvrti trijumf u Super ligi i kojim je kolo prije kraja osigurao nedostižnu prednost u odnosu na Radivoj Korać, koji je doživio treći poraz.

Domaćin je u 26. minutu imao velikih 15 poena prefnosti (48:33), ali je onda uslijedio preokret izabranica Gorana Boškovića, koje su prvo u posljednjih pet minuta treće četvrtine, serijom 15:4, smanjila zaostatak na 52:48, a onda su u 33. minutu stigle i do vođstva (54:52), koje nijesu ispuštale do kraja meča.

Ivana Matović je sa 22 poena i 11 skokova bila najbolja na meču, a dabl-dabl (10 poena, 10 skokova, 7 asistencija) imala je i Kristina Raković

U beogradskom timu najbolja je bila Sanja Mandić sa 15 koševa.

Budućnost Bemaks će u posljednjem kolu, 11. februara, ugostiti Medveščak.

Radivoj Korać - Budućnost Bemaks 57:64 (18:13, 18:13, 16:22, 5:16)

Beograd - Dvorana: „Sport Eko”. Gledalaca: 100. Sudije: Čavara, Avdić, Palo (svo troje iz Bosne i Hercegovine).

Radivoj Korać: N. Vučković 10 (1-1), Vulović, Ilić, Turudić, Mandić 15 (6-6), Spasojević 4, Jelić, Erak 4 (1-0), L. Vučković 9 (4-4), Bučevac 7 (3-2), Stojiljković 8, Petrović.

Budućnost Bemaks: Henri, Madu 10 (3-2), Popović, Vučetić, Živaljević, Mudreša, Matović 22 (9-6), Mujović 8 (3-2), Jakšić 9 (2-1), Raković 10 (4-2), Roglić 5 (2-1).