Golden stejt za 30 razlike bolji od San Antonija

Orlando ponovo poražen. Vučević 16 poena i 14 skokova u porazu od Šarlota nakon produžetka
1 komentar(a)
Golden stejt, Foto: Reuters
Ažurirano: 26.01.2016. 07:27h

Skoro je februar, a dvije najbolje ekipe Zapada, i cijele lige, odigrale su prvi meč ove sezone, u kome je viđena totalna dominacija aktuelnog šampiona i aktuelnog MVP-ja – Golden stejt je deklasirao San Antonio 120:90, uz 37 poena Stefona Karija.

Šta reći o meču koji jedan tim dobije 30 razlike?

Od prvog do posljednjeg minuta, domaćin je igrao kao u transu, po Karijevim notama. Za samo 28 minuta, Kari je stigao do 37 poena, već u prvoj četvrtini imao je 15, a ubacio je šest od devet trojki.

Golden stejt je uknjižio 39. pobjedu zaredom na svom parketu, a 21. ove sezone, dok je San Antonio poražen nakon serije od 13 vezanih trijumfa.

Pored Karija, još pet igrača Golden stejta postigli su dvocifren broj poena, dok je u San Antoniju najefikasniji bio Kavaj Lenard sa 16. Boban Marjanović postigao je 12, uz šest skokova.

Orlando je u sve težoj situaciji, nakon šestog vezanog poraza, a desetog u posljednjih 11 mečeva.

Čak treći put u posljednjih pet utakmica, „magični“ su izgubili nakon produžetka – ovoga puta na gostovanju Memfisu 108:102, nakon što su u finišu meča prokockali četiri poena prednosti.

Džef Grin je bio apsolutni junak – kod rezultata 100:96 za Orlando, preuzeo je odgovornost. Prvo je zakucao za 100:98, a zatim iz teške pozicije pogodio za produžetke 1,3 sekunde prije kraja.

Orlando je skliznuo na 12. mjesto u Istočnoj konferenciji, sa četiri pobjede manje od tima koji se nalati u zoni plej-ofa.

Nikola Vučević postigao je 16 poena, imao 14 skokova, ali i pet izgubljenih lopti

Nikola Peković bio je startni centar za Minesotu na meču sa Klivlendom. Na parketu je proveo 12 minuta i postigao četiri poena.

Minesota je glatko poražena 114:107, uz 25 poena Lebrona Džejmsa.

Damarkus Kazins potvrdio je da je najbolja petica lige – as Sakramenta postigao je čak 56 poena protiv Šarlota, što je klupski rekord i rekord sezone u NBA, ali nestvaran košgeterski učinak za centra nije bio dovoljan njegovom timu da izbjegne poraz.

Šarlot je slavio poslije produžetka 129:128.

Golden stejt – San Antonio 120:90