Budućnost Voli osvojila i Valjevo

51 pregleda 22 komentar(a)
Aleks Marić, Foto: Aba-liga.com
Ažurirano: 22.01.2016. 21:03h

Upisana je i 12. pobjeda u nizu, košarkaši Budućnost Volija su nadomak obezbjeđivanja 1. mjesta na kraju regularnog toka ABA lige.

Podgoričani su u prvom meču 21. kola u Valjevu savladali Metalac sa 67:61, nakon uzbudljive završnice.

"Plavi" su dominirali od početka, u 19. minutu imali i plus 17 (40:23) nakon trojke Vasilija Baćovića, ali su domaći polako topili prednost i minut i 17 sekundi prije kraja preko Jošila smanjili na 61:62.

Sead Šehović je odgovorio polaganjem, a nakon propuštenog napada Metalca i jednim od dva bacanja otklonio sve dileme 16 sekundi prije kraja.

Suad Šehović je bio najefikasniji sa 14 koševa, a dvocifren učinak je imao još samo Bojan Subotić (10).

Tadija Dragićević nije igrao zbog povrede lista, pa je prve minute (15) u plavom dresu dobio Halil Kanačević i ubacio šest poena.

Kod domaćih je ubjedljivo najbolji bio Nikola Jevtović sa 29 pogodaka, ali je ispao tragičar, jer je promašio zicer pri rezultatu 61:64.