Dolmen uz zvuk sirene rastužio Real

Džastin Dolmen, Foto: Marca.com
Ažurirano: 21.01.2016. 22:24h

Ni činjenica da je nekoliko puta imao 16 koševa prednosti, ni da je na početku 40. minuta preko Gustava Ajona stekao plus pet (85:80), nije pomogla Realu da savlada Barselonu.

Prepuni „Barklikard center” u Madridu u očaj je bacio Džastin Dolmen.

Američki košarkaš je prvo šestom trojkom iz isto toliko pokušaja odmah smanjio na 85:83, da bi perfektnu noć u prijestonici Španije zaključio pogotkom uz zvuk sirene za pobjedu „blaugrane” (87:86).

Bivše krilo Valensije je meč završilo sa 24 poena, a u pobjedničkom timu su dvocifreni bili i Stratos Perperoglu (13), Huan Karlos Navaro (12) i Šejn Laval (10).

Kod domaćih je najbolji bio Serhio Rodriges sa 18 pogodaka i 13 asistencija.

Barselona se ovom pobjedom izjednačila sa Realom, jer imaju po dvije pobjede i poraza, kao i Laboral Kuća i CSKA, koji su večeras igrali u Vitoriji.

Baskijci su fenomenalno odigrali posljednja dva minuta i serijom 13:0 trasirali put ka pobjedi (81:71). Janis Burusis je sa 19 koševa i 13 skokova potvrdio da proživljava drugu mladost, dok je kod gostiju najbolji bio Miloš Teodosić (18).

Cedevita je savladala Anadolu Efes (84:80), dok je Lokomotiva Kubanj bila bolja od Panatinaikosa.