Pobjeda Teoda, poraz Lovćena

72 pregleda 0 komentar(a)
Balkanska liga u košarci, Foto: Balkanleague.net
Ažurirano: 20.01.2016. 23:21h

Teodo je grupnu fazu Balkanske lige završio pobjedom u Sofiji protiv Levskog, drugom protiv bugarskog tima, od kojeg su Tivćani bili bolji i na domaćem terenu (81:70).

Gosti su dominirali od prvog do posljednjeg minuta, imali su i 25 poena prednosti, ali je Levski uspio da priprijeti minut i po prije kraja, kada je smanjio na tri razlike. Ipak, Ivkov je izgubio loptu u napadu, pa je Teodo iskoristio da osigura pobjedu.

Ivan Zejak i Aron Mičel su predvodili Teodo sa po 13 poena, Nemanja Arsić je dodao 12 koševa i sedam skokova. Najbolji kod domaćih bio je Avgeni Hadžirušev sa 17 poena i tri asistencije.

Sa pet pobjeda iz osam mečeva, Teodo je zauzeo drugo mjesto u grupi B (sa istim brojem bodova kao Baškimi, ali je naš predstavnik bolji međusobno), pa ga očekuje nastup u Top 8 rundi. Levski je, sa druge strane, završio kao četvrti, pa će morati da razigrava za plasman u Top 8 rundu.

U svom posljednjem meču prve faze Balkanske lige, Lovćen je poraženna gostovanju u Peći.

Utakmica nije imala rezultatski značaj, jer se znalo da će Peć u drugi krug sa prve pozicije u grupi B, dok će Cetinjani morati preko baraža da izbore prolaz u narednu fazu.

Levski – Teodo 65:71 (8:24, 24:19, 17:15, 16:13)

Sofija – Dvorana: “Univerzijada”. Gledalaca: 500. Sudije: Esteron (Izrael), Stojka (Rumunija), Pursanidis (Grčka).

Levski: Hadžirušev 17 (3-3), Simeonov 13 (3-1), Zaharijev, Dojčinov 2, Pejčinov 13 (5-5), Petkov, Ivkov 10, Minčev 10 (2-0).

Teodo: Mičel 13 (2-1), Đurišić 10 (2-1), Vučurović 5, Subotić 10 (2-1), Zejak 13, Arsić 12 (2-2), Džonson 4, Krivokapić, Vrbica 4, Sarić.

Peć – Lovćen 78:61 (28:13, 16:18, 20:11, 14:19)

Karagaci – Gradska dvorana. Sudije: Pavlov, Mitrovski, Ferevski.

Peć: Rugova 11 (1-1), Delić 13 (4-2), Hajrizi 7, Dejvis 18, Barvel 18, Murić, Kaduša, Mekaj 2, Grapči 2 (2-2), Hajdari, S. Zekići 5 (1-1), B. Zekići 3 (2-1).

Lovćen: Jovanović 10 (1-1), Petrić 7 (6-3), Tmušić 14 (7-4), Milić 14 (1-1), Borilović, S. Knežević 8 (6-4), Vukčević 2, Mlađen, Ševaljević, V. Knežević 6 2-2), Miloš.