Povratak Nikole Pekovića, poraz Orlanda, San Antonio nepobjediv kući

Nikola Peković odigrao prvu utakmicu još od 11. marta, a njegov imenjak Vučević je postigao 17 poena za 32,5 minuta na terenu, uz šut iz igre 14-8.
Nikola Peković, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 07.01.2016. 08:32h

Crnogorski košarkaš Nikola Peković nakon deset mjeseci vratio se u ekipu Minesote u porazu od Denvera 78:74.Peković je zbog povrede Ahilove tetive odsustvovao sa parketa od 11. marta prošle godine. Duel sa Denverom završio je sa 12 poena (3/4 iz igre, 6/6 slobodna) uz po dva skoka i izgubljene lopte, za 16 minuta koliko je proveo u igri.

Košarkaši Orlanda doživjeli su četvrti uzastopni poraz, ali su ostali na devetom mjestu Istočne konferencije. Crnogorski centar Nikola Vučević odigrao je solidan meč, jer je je postigao 17 poena za 32,5 minuta na terenu, uz šut iz igre 14-8.

Vučević je, međutim, imao četiri skoka, jedan u napadu i asistenciju.

Iako je Nju Orleans u prethodnom duelu ubjedljivo slavio na gostovanju Dalasu, sinoć je poražen u međusobnom duelu na svom terenu. Iako bez Dirka Novickog, koji je odmarao zbog umora od pobjede nakon dva produžetka iz noći ranije protiv Sakramenta, Dalas se revanširao "pelikanima", zahvaljujući odličnoj kolektivnoj igri u kojoj su petoirica igrača imala dvocifren učinak.

San Antonio je ubjedljivo savldao Jutu, a ekipa Grega Popovića je uz šesti uzastopni trijumf zadržala i maksimalan učinak na svom parketu od početka sezone.