Šved srušio "armiju", Olimpijakosu pripao klasik

Aleksej Šved, Foto: Euroleague.net
Ažurirano: 29.12.2015. 22:46h

CSKA jeste jedan od favorita u Evroligi i ove sezone, ali je već na startu TOP 16 faze dobio udarac koji će ga natjerati da se zapita.

Moskovljani su poraženi od Himkija u gostima sa 91:89 na otvaranju grupe F, i to nakon što su imali priliku da se uvjere u klasu Alekseja Šveda, zvanično najskupljeg igrača na Starom kontinentu.

Momak koji ima godišnju platu preko tri miliona eura je pogodio koš za pobjedu sekund prije kraja i obezbijedio trijumf timu Rimasa Kurtinaitisa, koji je u drugoj četvrtini imao minus i od 14 razlike.

Šved je sa 28 poena predvodio pobjednika, a fenomenalan je bio i Tajriz Rajs - bivši crnogorski reprezentativac je meč završio sa 22 pogotka, pet asistencija, četiri skoka i tri ukradene lopte (istina, toliko ih je i izgubio).

Dvocifren učinak je imao i Džejms Ogastin (12), dok je naš centar Marko Todorović na terenu proveo svega četiri minuta i 57 sekundi i za to vrijeme imao ukradenu loptu.

Miloš Teodosić je bio najbolji od „armejaca” (18 poena, sedam asistencija i četiri uhvaćene lopte), ali je i promašio šut za trijumf uz zvuk sirene iz teške pozicije...

U istoj grupi, jedan od klasika evropske košarke je pripao domaćinu - Olimpijakos je pred 12 hiljada navijača bio bolji od Barselone (74:62). Domaćin je u posljednjem minutu druge dionice prvi put došao do dvocifrene razlike koju kasnije više nije ispustio.

Olimpijakos je odlično rasporedio poene, a najefikasniji je bio Vasilis Spanulis sa 11 koševa i devet asistencija.

A u grupi E, Unikaha je u Malagi savladala Darušafaku rezultatom 70:62, uz 20 pogodaka Edvina Džeksona.

Crnogorski krilni centar Milko Bjelica je za turski tim odigrao skoro 22 minuta i upisao po tri poena i skoka i dvije asistencije.

Grupa E: Unikaha - Darušafaka 70:62 (14:16, 15:16, 25:21, 16:9);

Srijeda: Anadolu Efes - Crvena zvezda (18), Cedevita - Lokomotiva Kubanj (19), Fenerbahče - Panatinaikos (20);

Grupa F: Himki - CSKA 91:89 (21:29, 20:22, 28:20, 22:18), Olimpijakos - Barselona 74:62 (14:14, 25:12, 17:14, 18:22);

Srijeda: Žalgiris - Laboral Kuća (18.45), Real Madrid - Brose baskets (20.45).