3 komentar(a)
Danilo Anđušić, Foto: Aba-liga.com
Ažurirano: 27.12.2015. 17:58h

Koliko god to čudno zvučalo, za opstanak u ABA ligi će se grčevito boriti Partizan!

Šestostruki šampion regionalnog takmičenja je drugi put u sezoni izgubio od Igokee i doživio 11. poraz u 17 kola, i to u “Pioniru” (73:66). Time je pao na pretposljednje mjesto, a iza njega je samo Sutjeska sa skorom 5-12.

Igokea sada ima 6-11, a po šest pobjeda i 10 poraza su upisali Olimpija i Cibona, koji će se u srijedu sresti u Ljubljani.

Beograđani su dominirali u prvoj četvrtini, na njenom kraju stigli do plus 11 (22:11), imali dvocifrenu razliku i na startu 2. poluvremena (38:28), ali je tim iz Aleksandrovca preokrenuo na 48:46, a uskoro je i on bio plus 11 (68:57).

Navijači su pred kraj utakmice uzvikivali "Pero odlazi", tražeći ostavku dugogodišnjeg kapitena, a sada trenera Petra Božića.

U prvom meču dana, Crvena zvezda je u Celju savladala Tajfun sa 73:63.