Podgoričanima drama, heroji Dragićević i Dženkins

46 komentar(a)
Kuk i Luvavu, Foto: Aba-liga.com
Ažurirano: 24.12.2015. 20:14h

Budućnost Voli je i dalje usamljena na vrhu ABA lige, a do 14. pobjede u 16 utakmica je došla nakon velike drame u Sremskoj Mitrovici.

Mega Leks je trojkom bivšeg igrača Budućnosti Nikole Ivanovića dva minuta i 26 sekundi prije kraja povela 78:72, ali je šampion Crne Gore u neizvjesnoj zavšnici smogao snage da trijumfuje sa 83:81.

Heroji su bili Tadija Dragićević, koji je sa dvije trojke i lucidnom asistencijom Aleksu Mariću omogućio svom timu da izjednači na 80:80, te Džulijus Dženkins, čiji je koš iz teške pozicije 15 sekundi prije kraja donio prednost Podgoričanima (82:81).

Izabranici Dejana Milojevića su mogli do pobjede, ali je Alfa Kaba promašio dva bacanja, da bi nakon jednog realizovanog penala Omara Kuka, Đorđe Simeunović uz zvuk sirene promašio trojku za pobjedu.

Marić je bio najefikasniji u timu Luke Pavićević sa 18 poena, Kuk, koji je odigrao svih 40 minuta, ubacio je 14 (imao i šest asistencija i sedam izgubljenih lopti), Dragićević 13, a Suad Šehović i Nemanja Jaramaz po 11.

Njegov brat Ognjen je sa 18 pogodaka bio najbolji u redovima Mega Leksa, mada je od njega efikasniji bio Timoti Luvavu (20).

Ivanović je meč završio sa 11 koševa, dok je još jedan bivši igrač Budućnosti, Danilo Nikolić, uknjižio pet poena i sedam skokova.

Mega Leks - Budućnost Voli 81:83 (22:14, 18:20, 18:29, 23:20)

Sremska Mitrovica - Dvorana „Pinki”. Gledalaca: 1.500. Sudije: Petek, Krejič (Slovenija), Mitrovski (Makedonija).

Mega Leks: Simić, ARANITOVIĆ 5 (2-2), Đoković, JARAMAZ 18 (4-1), Veljković, Ivanović 11, Pavlović, LUVAVU 20 (4-2), Kaba 14 (8-4), Simeunović 7 (3-3), NIKOLIĆ 5, JANKOVIĆ 1 (2-1).

Budućnost Voli: SU. ŠEHOVIĆ 11 (4-3), Jaramaz 11, Subotić 2, SE. ŠEHOVIĆ 9 (2-2), Čarapić, KUK 14 (4-3), Baćović, DRAGIĆEVIĆ 13 (4-3), MARIĆ 18 (10-6), Dženkins 5, Rikić, Džozef.