6 komentar(a)
Košarka
Košarka
Ažurirano: 22.12.2015. 22:59h

Košarkaši Ibra plasirali su se na fajnl-for Kupa Crne Gore - tim iz Rožaja je danas u prvom četvrtfinalnom duelu eliminisao favorizovani Teodo, rezultatom 76:68 (19:24, 17:14, 15:12, 25:18).

Nakon izjdanačene igre u prvom poluvremenu (36:38), u kojem je u većem dijelu gost iz Tivta imao prednost, domaći n je krajem trećeg četvrtine preokrenuo (51:50) i najavio konačan epilog.

Odluka je pala u posljednjoj dionici. Rožajci, nošeni frenetičnim navijanjem 1.500 svojih navijača, u 35. minutu je došao do četiri poena prednosti (61:57), a onda je u posljednjih pet minuta domaći udvostručio tu prednost za konačnih 76:68.

Najbolji u ekipi Ibra bio je Eldin Kalić sa 12 poena i sedam skokova, dok je najefikasniji bio Amerikanac Džavan Dejvis sa 15 poena. Vladimir Tomašević je dodao 13 poena, a po 11 Vladan Jocović i Sead Hadžifejzović.

U poraženoj ekipi Teoda istaklu su se Srđan Subotić sa 20, Nikola Vučurović sa 16 i Nemanja Arsić sa po 10 poena i skokova.

U ostalim mečevima četvrtfinala sastaju se Budućnost Voli - Studentski centar, Sutjeska - Ulcinj i Mornar - Lovćen Basket.