Vučević najbolji u porazu Orlanda od Atlante

Nikola Vučević, Foto: NBA.COM
Ažurirano: 21.12.2015. 08:46h

U seriji od tri pobjede, sa nagomilanim samopouzdanjem, Orlando je dočekao Atlantu od koje je poražen u tri od posljednja četiri međusobna duela.

Kada je Nikola Vučević, u ravnopravnom i neizvjesnom susretu, minut i 42 sekunde prije kraja ubacio svoj 20. poen za vođstvo domaćih 100:98, djelovalo je da će rezultatska klackalica prevagnuti na stranu sastava sa Floride.

Ipak, bili su to ujedno i posljednji trzaji tima Skota Skajlsa. Bek gostiju Kent Bejzmor bio je dva puta precizan sa linije penala, da bi Kajl Korver (19) 44 sekundi prije posljednjeg oglašavanje sirene pogodio trojku iz ugla za konačnih 103:100 i 17. trijumf u sezoni Atlante.

Do kraja, Orlando u dva napada nije uspio da uputi loptu ka košu...

„Bili smo očajni u odbrani, ako ne i smiješni“ – otkrio je Skajls uzroke 12. poraza u sezoni Orlanda (15-12), koji je sada izvan zone plej-ofa, na devetom mjestu Istoka.

Vučević je bio najefikasniji akter meča, a pored 20 poena uhvatio je i 11 lopti i podijelio 4 asistencije.

Čovjek NBA večeri bio je Kajri Irving, koji se poslije pola godine vratio na parket.

Plejmejker vicešampiona Klivlenda dobio je 17 minuta u meču sa Filadelfijom u Ohaju, a iskoristio ih je za 12 poena i 4 asistencije.

„Bio je to dug, dug put. Konačno sam tu, sa svojim saigračima, i uživam u tome“ – rekao je Irving poslije susreta u kome je Klivlend, najjači sastav Istoka (18-7), lako pobijedio najslabiji tim lige 108:86.

Sakramento (11-16) je iznenadio Toronto (17-12) u „Er Kanada centru“ uz 19 poena i 13 asistencija Redžona Ronda.