EVROLIGA (10. KOLO)

Darušafaka u Top 16, čekaju se Zvezda ili Bajern

82 pregleda 0 komentar(a)
Tejlor Ročesti, Foto: Http://www.nn-basket.ru/
Tejlor Ročesti, Foto: Http://www.nn-basket.ru/
Ažurirano: 12.02.2019. 06:47h

Jedna od dvije dileme pred posljednje kolo ko će u Top 16, riješena je u Istanbulu.

Makabi je kao gost savladao Darušafaku, ali dalje ide turski tim pošto je u prvom dijelu u Tel Avivu slavio sa 11 razlike (84:73).

“Ponosu Izraela” bila je potrebna pobjeda sa 12 ili više poena razlike, ali u tome nije uspio.

Gosti su došli do utješnog trijumfa zahvaljujući trojci Tejlora Ročestija (12 poena), reprezentativca Crne Gore, sedam sekundi prije kraja za 68:66, a konačan rezultat postavio je Džordan Farmar.

U poraženom timu Milko Bjelica je ubacio 10 koševa uz devet skokova.  

Posljednji putnik u drugi krug biće poznat u “Pioniru”, gdje će snage odmjeriti Crvena zvezda i Bajern.

Ekipa Dejana Radonjića je dobila prvi meč u Minhenu, ali to neće ništa da vrijedi, ako sjutra večeras opet ne slavi.

Glavobolju stručnom štabu zadaje povreda Marka Simonović (skočni zglob).

“Bajern ima dvije pobjede na strani, a mogao je da ima bar još dvije i da baš tim pobjedama u gostima još prije dođe do Top 16. Imali su dvije pobede protiv Himkija, loptu za pobjedu nad Realom, imali su dobar rezultat pred kraj meča u Istanbulu... Želimo i vjerujem da možemo da savladamo Bajern, u atmosferi koja će sigurno biti prepričavana danima poslije meča. Moramo da odigramo kvalitetno, skoncentrisano, odgovorno, pametno u napadu. Važno je navijači budu svih 40 minuta uz nas, da ne staju i ako bude Bajern u nekom trenutku u vođstvu, već da bude kao protiv Reala i Himkija”, rekao je Radonjić.

Grupa A: Himki - Fenerbahče 68:70 (26:24, 13:15, 10:11, 19:20), Real - Strazbur 97:65 (29:15, 23:22, 23:13, 22:15). Petak: Crvena zvezda - Bajern (19).

Grupa B: Laboral Kuća - Cedevita  92:70 (23:16, 22:13, 22:28, 25:13). Petak: Emporio Armani - Limož (20.45), Olimpijakos - Anadolu Efes (20.45).

Grupa C: Žalgiris - Panatinaikos 72:75 (16:21, 20:13, 22:18, 14:23). Petak: Lokomotiva - Barselona (18), Zjelona Gora - Karšijaka (19).

Grupa D: Darušafaka - Makabi 66:70 (23:19, 12:19, 14:12, 17:20), Brose baskets - Sasari 86:54 (20:14, 29:19, 18:14, 19:7). Petak: Unikaha - CSKA Moskva (20.45).