Ubjedljiv trijumf Budućnost Volija protiv Steaue

Andrija Slavković, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 16.12.2015. 20:07h

Na oproštaju od evropske scene, košarkaši Budućnost Volija su odigrali dobar meč, revanširali se Steaui za poraz u Bukureštu i napravili lijepu uvertiru za derbi ABa lige protiv Crvene zvezde.

Gosti su poveli na stratu meča trojkom Marka Marinovića i od tog trenutka, pa do kraja meča na terenu je postojao samo jedan tim.

„Ova utakmica je bila važna da se odmori tim. Steaua je imala problema sa povredama i nije mogla da bude konkurentna i zbog toga nije bilo mnogo uzbuđenja. Mi smo se trudili da budemo maksimalno ozbiljni i u fazi odbrane i u fazi napada”, rekao je Luka Pavićević, trener Budućnost Volija.

Već nakon četiri minuta igre bilo je jasno da treba da se desi čudo, pa da Rumuni slave, jer je na semaforu stahalo 15:5, a na kraju prve dionice i 22:8.

Gosti nisu nikako mogli da nađu odgovor na igru „plavih”, pa je prednost konstantno rasla do maksimalnih plus 33, koliko je bilo u četiri navrata (67:34, 72:39, 74:41, 89:56).

Čak i u trenucima kada je na terenu bila petorka Ognjen Čarapić, Nemanja Jaramaz, Andrija Slavković, Vasilije Baćović i Robert Rikić, Steaua nije mogla da uradi ništa značajnije.

Prve minute i prve poene u Evrokupu, ali i u sezoni uopšte upisao je talentovani Slavković. On je efektnim zakucavanjem postavio konačan rezultat.

„Iskoristili smo utakmicu da se odmore iskusniji igrači. Steaua je bila osbljena, a mi smo odigrali dobro i dobili”, bio je kratak Baćović.

Sead Šehović je bio najefikasniji u redovima Budućnost Volija sa 17 poena, dok je kod Steaue najbolji bio centar Kris Kuper (19, 11 skokova).

Budućnost Voli - Steaua 89:56 (22:8, 23:18, 25:13, 19:17)

Podgorica - Dvorana: „Morača”. Gledalaca: 500. Sudije: Lancarini (Italija), Kartal (Turska), Čebišev (Ukrajina).

Budućnost Voli: Su. Šehović 10, Jaramaz 13, Subotić 13, Se. Šehović 17 (3-2), Čarapić 6 (2-1), Baćović 6, Slavković 4, Marić 5 (1-1), Rikić 6.

Steaua: Paul 7, Rosu 5, Nikoara 11, Ilijesku, Petraće, Kuper 19 (5-3), Popa 3, Ikovljev, Marinović 11 (2-2), Dragušin.