Vučević vratio magiju

Nakon dva vezana poraza, Orlando slavio u Bruklinu. Vučević najefikasniji na meču sa 18 poena
Nikola Vučević, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 15.12.2015. 07:08h

Nakon dva vezana poraza, od kojih je posljednji od Klivlenda na domaćem parketu bio katastrofalan (76:111), Orlando je slavio u Bruklinu 105:82 i ponovo se našao u zoni plej-ofa (13-11).

Trener Skot Skajls ponovo je rasporedio minutažu (nijedan igrač nije igrao preko 30 minuta), a vrijeme na parketu najbolje je iskoristio Nikola Vučević, koji je bio najefikasniji pojedinac meča - 18 poena, uz šest skokova i četiri asistencije.

„Odlično smo odgovorili na poraz od Klivlenda. Odigrali smo dobru odbranu, imali dobar protok lopte u napadu. Odlična utakmica u svim fazama“, rekao je Vučević.

Šest igrača Orlanda imali su dvocifren košgeterski skor, a Elfrid Pejton bio je najbliži Vučeviću sa 17 poena.

San Antonio je demolirao Jutu 118:81, za treću pobjedu u nizu. „Spursi“ su jedini koji koliko-toliko prate nestvarni Golden stejt - imaju skor od 21 trijumfa i pet poraza.

Dramatično je sinoć bilo u Detroitu, gdje su Klipersi slavili poslije produžetka 105:103. Trojku za pobjedu postigao je Džamal Kroford 12,4 sekunde prije kraja. Domaćin je imao šansi da se vrati i u tom kratkom periodu. Redži Džekson je 9,3 sekunde do kraja pogodio jedno, a promašio drugo slobodno bacanje, Dramond dva puta promašio nakon ofanzivnih skokova, lopta se odbila do Džeksona koji nije pogodio uz zvuk sirene.

„Bila je ovo jedna od onih ludih utakmica. Pogodili smo teške šuteve u finišu produžetka, oni nisu, i u tome je razlika“, kazao je trener Klipersa Dok Rivers.

Blistao je Blejk Grifin sa 34 poena, odličan i Džej Džej Redik sa 24. Pistonse je u igri držao Džekson sa 34 poena, 10 asistencija i sedam skokova.

Nikola Mirotić odigrao je najbolju partiju ove sezone, ali Filadelfija očigledno služi pojedincima da poboljšaju ličnu statistiku, a ekipama da upišu nove pobjede - Čikago je slavio 115:96, uz Mirotićevih 17 poena, od kojih je bilo pet trojki iz osam pokušaja.

Indijana - Toronto 106:90