Prvi poraz šampiona, Milvoki zaustavio Golden Stejt

Džabari Parker, Foto: Www.brunchnews.com
Ažurirano: 13.12.2015. 08:25h

Trijumfalnoj seriji Golden Stejta došao je kraj. Aktuelni šampion je poražen od Milvokija, pa je tako, računajući i finiš prošle sezone, zaustavljen nakon 28 utakmica bez poraza.

„Ratnici“ tako nisu uspjeli da sruše rekord Los Anđeles Lejkersa koji su u sezone 1971/1972. godine imali 33 pobjede u nizu.

"Jezerdžije" je tada, što je interesantno, zaustavio upravo Milvoki.

„Ovo što su momci uradili do sada je velika stvar. U ovom meču nas nije išlo, stigao nas je malo i umor i to je razlog što smo izgubili“, rekao je Luk Volton, koji u odsustvu Stiva Kera vodi Golden Stejt.

Baksi su nakon prvog poluvremena imali 11 poena viška (59:48), a gosti su u trećem periodu uspjeli da se vrate.

To je, međutim, bilo kratkog daha, Milvoki se opet odlijepio i meč mirno priveo kraju.

"Nismo uradili ništa veliko, nismo osvojili titulu. Ovo je samo jedna u nizu pobjeda, a bitna je za samopouzdanje tima jer je ostvarena protiv šampiona. Sa druge strane, drago mi je što smo mi prvi uspjeli da dobijemo Golden Stejt“, istakao je Greg Monro, koji je meč završio sa 28 poena i 12 skokova.

Odličnu rolu imali su Džabari Parker (19), O Džej Mejo (18), Majkl-Karter Vilijams (17) i Janis Antetokunmpo sa tripl-dablom (11, 12 skokova, 11 asistencija).

Stef Kari (28, sedam asistencija) i Drejmond Grin (24) su bili najbolji kod gostiju.

Hjuston je fenomenalnom igrom u prvom poluvremenu (63:46) osigurao pobjedu protiv Los Anđeles Lejkersa.

Sada Rokitss imaju polovičan učinak (12-12), dok je za „jezerdžije“ ovo šesti vezani neuspjeh, a 13. u posljednjih 14 utakmica.

Džejms Harden je predvodio domaćina sa 30 poena, a Dvajt Hauard je dodao 18 uz 12 skokova. Kobe Brajant je bio najefikasniji u poraženom timu (25).

Na krilima „rezerviste“ Arona Bruksa, koji je 15 od 17 poena ubacio u posljednjoj četvrtini, Čikago je stigao do trijumfa u duelu sa Nju Orlensom. Ovo je za Bulse bila 13. pobjeda u sezoni.

Pau Gasol je ubacio 18 poena i uhvatio 11 lopti, a i Nikola Mirotić je imao dabl-dabl učinak (10, 10 skokova).

Tajrik Evans (22) i Entoni Dejvis (22, 13 skokova) su predvodili goste.