Blijeda Sutjeska poražena od Tajfuna

60 pregleda 17 komentar(a)
Đoko Šalić, Foto: Aba-liga.com
Ažurirano: 11.12.2015. 21:53h

Sutjeska je u najvažnijoj utakmici u dosadašnjem dijelu sezone odigrala loše, pa je i drugi put poražena od Tajfuna.

Domaćin je poveo na startu meča poenima Draška Albijanića, a onda je uslijedila serija gostiju 13:0 i do kraja meča nije bilo nikakvih dilema oko konačnog pobjednika.

Tajfun je u 24. minutu poslije poena Sandija Čebulara došao do maksimalnih plus 18 (40:22), nakon čega je pao u igri.

Sutjeska je to iskoristila, do kraja treće četvrtine ne napravila seriju 20:7 i prišla na svega pet poena zaostatka.

To je bilo, kasnije se ispostavilo, sve što je uradila u ovom meču.

Mirnom igrom Tajfun je sačuvao vođstvo i stigao do treće vezane pobjede.

Razlog poraza Nikšićani treba da traže u lošem zagrađivanju koša (Tajfun imao 18 ofanzivnih skokova) i velikom broju izgubljenih lopti (18).

Nemanja Vranješ (13) i Albijanić (11, šest skokova) bili su jedini dvocifreni kod domaćina.

Kod Tajfuna, Čebular je ubacio 16 koševa uz devet skokova. Domen Bratož je imao dabl-dabl učinak (11, 10 uhvaćenih lopti), a dvocifren je bio i Tomaž Bolčina (11).

Sutjeska - Tajfun 51:60 (16:21, 5:13, 21:13, 9:13)

Nikšić - Dvorana: SC „Nikšić”. Gledalaca: 2.000. Sudije: Hordov, Radojković (Hrvatska), Bijedić (BiH).

Sutjeska: Pavlićević 8, Đurović, Ćalasan 2, Mugoša 1 (2-1), Albijanić 11 (4-3), Spasojević 6, Popović, Korać 6 (2-2), Žižić 3 (1-1), Pavić, Vranješ 13 (6-5), Šalić 1 (2-1).

Tajfun: Sebič 3, Držić, Čebular 16 (6-1), Zimić 8, Bratož 11 (2-2), Klark, Ponjavić 3 (3-1), Drobnjak 2, Bolčina 11 (2-2), Parker 6 (2-2).