Ubjedljiv poraz Budućnost Volija u Kazanju

20 komentar(a)
Budućnost Voli, Foto: Unics.ru
Ažurirano: 09.12.2015. 17:51h

Budućnost Voli ni u petom gostovanje u Evrokupu nije uspjela da zabilježi pobjedu.

U duelu sa Uniksom, “plavi” su bili daleko od novog iznenađenja, koje bi im dalo realne šanse da prođu dalje.

Banvit savladao Trabzon, "plavi" i definitivno eliminisani >>>

Ovako, ubjedljivo su poraženi i jedina nada da od januara nastave evropski put je da Banvit izgubi oba meča do kraja, a da oni u posljednjem kolu u “Morači” savladaju Steauu.

Start je bio obećavajući za goste, nakon tri minuta igre na semaforu je stajalo 0:11, što je bio znak za Jevgenija Pašutina da zatraži minut odmora, nakon čega je Uniks počeo da igra mnogo bolje.

Posebno je blistao Kit Lengford i najviše zahvaljujući njemu, domaćin se vratio u igru (17:23).

Serija Uniksa 9:0 na startu druge četvrtine donijela im je prvo vođstvo 29:28 i do kraja se nije postavljalo pitanje pobjednika.

Uspjeli su gosti do odmora da koliko, toliko zadrže rezultatski priključak (46.38).

Kada su Lengford i Latavijus Vilijams pogodili za prvu dvocifrenu prednost svog tima (50:38 u 23. minutu), ona je konstantno rasla do plus 18, koliko je bilo u dva navrata (84:66, 89:71).

Tadija Dragićević (19, šest skokova) i Sead Šehović (13) su bili jedino dvocifreni kod Budućnost Volija.

U domaćem sastavu najefikasniji je bio Lengford sa 26 koševa (19 u prvom poluvremenu).

Latavijus Vilijams je dao 17, a Arturas Milaknis 11.

Centralna figura meča bio je plej Uniksa Kvino Kolom, koji je imao tripl-dabl učinak (15 poena, 11 skokova, 13 asistencija).

Uniks - Budućnost Voli 91:77 (17:23, 29:15, 19:15, 26:24)

Kazanj - Dvorana: “Kazanj”. Gledalaca: 3.000. Sudije: Ankarali (Turska), Cmikijevič (Poljska), Baumanis (Letonija).

Uniks: Lengford 26 (6-6), Parahuski 9 (1-1), Kolom 15 (2-2), Lihodej, Banić 5, Gubanov, Panin 3 (3-1), Kajmakoglu 3, Vilijams 17 (6-5), Milaknis 11, Kabirov, Nezvankin 2.

Budućnost Voli: Lemb, Su. Šehović 9 (1-1), Jaramaz 5, Subotić 9 (3-2), Se. Šehović 13 (6-5), Čarapić 2, Kuk 9, Dragićević 19 (2-1), Marić 9 (4-3), Rikić 2.