Golden Stejt ne staje, Kari se zaustavio na 44 poena

87 pregleda 1 komentar(a)
Stef Kari, Foto: Beta-AP
Ažurirano: 06.12.2015. 08:40h

Toronto je drugi put ove sezone namučio Golden Stejt, ali nije uspio da ostvari pobjedu.

Tako su “ratnici” nastavili impresivan skor, sada imaju 21-0 i nastavaljuju da ruše rekorde.

Ovo je treći najduži niz bez poraza u NBA ligi.

Ispred aktuelnog šampiona samo su Los Anđeles Lejkersi (33, 1971/1972. godine) i Majami (27, 2012/2013.).

Junak meča bio je Stef Kari, koji je ubacio 44 poena (trojke 15-9) uz sedam asistencija.

Ovo je njemu sedmi meč u sezoni na kome je dao 40 ili više poen,a drugi uzastopni, jer je u prethodnom meču Šarlotu dao 40.

Klej Tompson je dao 26 (9-6 trojke), a Drejmond Grin 16 uz devet skokova. Kajl Lauri je bio najbolji kod Reptorsa (41, 10-6 za tri).

Orlando je imao 10 poena prednosti (96:86) protiv Los Anđeles Klipersa u posljednjoj četvrtini, ali nije uspio da da dođe do pobjede.

Domaćin je napravio seriju 13:0 u kojoj je Blejk Grifin dao 11 poena za preokret (99:96) i minimalan trijumf.

Grifin je meč okončao sa 28 koševa i 13 skokova, dok je Džamal Kraford dao 32 (trojke 9-6).

Viktor Oladipo (24) i Elfrid Pejton (21, osam asistencija) su bili najefikasniji kod gostiju.

Nikola Vučević je na terenu proveo sekund manje od 30 minuta, a imao je dabl-dabl učinak (10 poena, 10 skokova).

Majami je odličnom igrom u prvom poluvremenu stekao ubjedljivu prednost protiv Klivlenda (60:42), koju je u nastavku sačuvao bez problema.

Dvejn Vejd i Tajler Džonson su sa 19 poena predvodili Hitse, dok je kod Kavalirsa najbolji bio Ričard Džeferson (16).

Lebron Džejms nije igrao zbog, jer je Dejvid Blat odlučio da ga odmori pošto je u prethodnom meču sa Nju Orleansom na terenu proveo 45 minuta.

San Antonio je nastavio impresivan niz kući (11-0), a ovog puta savladan je Boston bez ikakvih problema.

Na kraju treće četvrtine Sparsi su imali 15 poena prednosti (86:71), pa je došlo do opuštašnja, što su gosti iskoristili i ublažili poraz.

Lamarkus Oldridž je ubacio 17 (osam skokova), a Boris Dijao 16 poena. Seltikse je vodio Ajzeja Tomas (23, osam asistencija).