Sutjeska savladala Zadar

76 pregleda 19 komentar(a)
Vukota Pavić, Foto: Aba-liga.com
Ažurirano: 04.12.2015. 21:51h

Nakon dva vezana poraza (Crvena zvezda, Budućnost Voli), Sutjeska je stigla do slavlja i to četvrtog ove sezone.

Pred svojim navijačima je, zahvaljujući sjajnoj igri u drugom poluvremenu, trijumfovla protiv Zadra i najavila bijeg sa dna tabele.

Loše su Nikšićani ušli u meč, dozvolili su Zadru da u jednom trenutku stigne do 12 poena viška (13:25), ali su do odmora uspjeli da uhvate priključak (31:26).

U drugom dijelu kao da je na teren izašla neka nova ekipa. Sutjeska je na krilima Draška Albijanića i Radosava Spasojevića napravila seriju 15:3 i preokrenula na 46:39.

Do kraja treće četvrtine prednost je išla i do plus 12 (55:43), pa je domaćin bez problema utakmicu priveo kraju.

Spasojević je meč završio sa 17 (sedam skokova), a Albijanić sa 16 poena (10 u trećoj četvrtini) uz samo dva promašaja iz igre (9-7).

Kod Zadrana, najbolji su bili Ante Delaš (24, 7-4 trojke) i Ivan Ramljak (17, devet skokova).

Sutjeske - Zadar 71:60 (19:27, 12:9, 24:7, 16:17)

Nikšić - Dvorana: SC „Nikšić”. Gledalaca: 2.500. Sudije: Obradović (BiH), Juras, Glišić (Srbija).

Sutjeska: Pavlićević 7 (2-0), Ćalasan, Mugoša, Albijanić 16 (2-2), Spasojević 17 (9-8), Popović 8 (3-2), Čvorović, Korać 7 (2-2), Žižić 8, Pavić, Vranješ 6, Šalić 2.

Zadar: Bašić, Kouzi 2, Kraljević 6 (2-0), Šango, Delaš 24, Špaleta, M. Ramljak, Bošnjak 5, Marinković, Barać, I. Ramljak 17 (8-5), Pašalić 6.