Nju Orleans iznenadio Klivlend, Niksi slavili u derbiju Njujorka

Lebron Džejms, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 05.12.2015. 08:51h

Iznenađenje večeri priredio je Nju Orleans koji je na svom terenu, nakon podužetka pobijedio Klivlend 114:108.

Uoči posljednje četvrtine, Nju Orleans je vodio sedam razlike, sedam minuta prije kraja domaćin je imao čak prednost od 94:81, ali su Kavalirsi, na krilima Lebrona Džejmsa, uspjeli da se vrate u meč i čak stignu na korak od pobjede, jer su 15 sekundi prije kraja poveli 105:102.

Međutim, trojkom Holideja, Nju Orleans je meč odveo u produžetak, u kojem je domaćin postigao devet poena, a Klivlend samo tri, pa je Nju Orleans upisao pobjedu.

Sa 31 poenom i 12 skokova najbolji u Nju Orleansu bio je Entoni Dejvis.

Sa druge strane, KLivlend je predvodio Džejms sa 37 koševa, osam asistencija i sedam skokova, ali je to bilo nedovoljno da se izbjegne šesti poraz u sezoni.

Njujork je savladao Bruklin sa 108:91 i stigao do 10. pobjede.

Domaćina je do pobjede u Medison Skver Gardenu vodio Karmelo Entoni sa 28 poena, dabl-dabl učinak imao je Porzingis sa 19 poena i 10 skokova, dok je 18 ubacio Aflalo.

U poraženom timu najefikasniji je bio Bruk Lopes sa 21 poenom, 18 je ubacio Jang uz 11 skokova, dok je Robinson upisao 10.

U derbiju Teksasa Hjuston je kao gost slavio protiv Dalasa (100:96), uz još jednu odličnu partiju DŽejsma Hardena.

Popularni "bradonja" postigao je 25 poena uz osam skokova i devet asistencija, a pratio ga je Ariza sa 18 i Džons sa 17 koševa.

Kod Dalasa istakao se Deron Vilijams sa 22 poena, Novicki je dodao 16, a Haris 15.

Njujork - Bruklin 108:91 Entoni 28 p, 7 sk, Porzingis 19 p, 10 sk - Lopes 21 p, Jang 18 p, 11 sk

Vašington - Finiks 109:106 Bil 34 p, 9 sk, Sešns 18 p - Bledso 22 p, Najt 19 p

Detroit - Milvoki 102:95 M. Džekson 23 p, Moris 23 p, Dramond 17 p, 23 sk - Midlton 21 p, Monro 14 p, 13 sk

Atlanta - L. A. Lejkers 100:87 Horford 16 p, 9 sk, Milsap 15, Bazemor 15 - Vilijams 18 p, Rasel 16 p, 10 sk

Dalas - Hjuston 96:100 Vilijams 22 p, Novicki 16 p Harden 25 p, Ariza 18 p

Nju Orleans - Klivlend 114:108, nakon produžetka Dejvis 31 p, 12 sk, Gordon 19 p - Džejms 37 p, Smit 18 p