Orlando pobijedio Jutu, 16 poena Vučevića, Denver prekinuo niz poraza

Nikola Vučević, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 04.12.2015. 08:05h

Orlando je pobijedio je Jutu 103:94, a crnogorski reprezentativac Nikola Vučević je u 11. trijumfu "magičnih", za 32 minuta i 12 sekundi igre, doprinio sa 16 poena (šut za dva poena 15-8, za tri poena 1-0), osam skokova, tri asistencije, dvije ukradene lopte i blokadom.

Orlando je imao šestoricu igrača sa najmanje 14 poena što mu je donijelo petu uzastopnu pobjedu. Ključni faktor bila je centarska linija Medžika.

Vučević i Tobajas Heris sa 17 poena i sedam skokova prelomili su meč u posljednja dva minuta.

Pratili su ih Evan Furnije, Viktor Oladipo i Elfrid Pejton sa po 14 poena.

Jutu je predvodio Gordon Hejvord sa 24 poena, pet skokova, četiri asistencije i dvije ukradene lopte, Alek Burks je dodao 21 poen, dok je Derik Fejvors ubacio 12 uz 10 skokova.

Denver je u gostima pobijedio Toronto sa 106:105 i prekinuo niz od osam poraza u NBA ligi.

Denver su do pobjede predvodili Vil Barton sa 22 i Danilo Galinari sa 21 poenom, a bivši kapiten Partizana Žofri Lovernj postigao je 14 poena uz 10 skokova.

U ekipi iz Toronta Demar Derozan bio je najefikasniji sa 34 poena, a imao je i po pet skokova i asistencija.

Denver je vodio tokom većeg dijela utakmice, Toronto je tri minuta i 34 sekunde prije kraja uspio da smanji zaostatak na dva poena, ali su Nagetsi uspjeli da sačuvaju prednost i izbjegnu deveti uzastopni poraz.

San Antonio je na gostujućem terenu savladao Memfis sa 103:83 i ostvario sedmu pobjedu u posljednjih osam utakmica.

Kavaj Lenard bio je najefikasniji u pobjedničkom timu sa 27 poena, a pogodio je sedam "trojki" iz devet pokušaja.

Lamarkus Oldridž postigao je 18 poena, Toni Parker 17 poena sedam skokova i pet asistencija, a Tim Dankan šest poena uz 10 skokova za San Antonio.

U ekipi Memfisa po 15 poena postigli su Mark Gasol, koji je imao i osam skokova, kao i Majkl Konli i Mario Čalmers.

Majami je na svom terenu pobijedio Oklahomu sa 97:95 poenima Dvejna Vejda sa linije za slobodna bacanja, 1,5 sekundi prije kraja utakmice.

Vejd je utakmicu završio sa 28 poena, Kris Boš postigao je 16, Goran Dragić 14, a Džoš Mekroberts 12 poena.

Rasel Vestbruk i Kevin Durent postigli su po 25 poena za Oklahomu, koja je promašila dvije "trojke" u posljednjih 10 sekundi.

Boston je u Meksiko sitiju bio bolji od Sakramenta 114:97 i ostvario četvrtu pobjedu u posljednjih pet utakmica.

To je bila treća utakmica regularnog dijela NBA lige u Meksiku.

Ajzeja Tomas i Keli Olinik predvodili su Seltikse do pobjede sa po 21 poenom, a Ejveri Bredli i Dže Krauder dodali su po 20 poena. U ekipi Sakramenta Rudi Gej bio je najefikasniji s 18 poena, a Demarkus Kazins postigao je 16.

Portland je na svom terenu pobijedio Indijanu sa 123:111 i prekinuo njen niz od šest pobjeda. Blejzersi su postigli 18 "trojki" na utakmici i ostvarili sedmu uzastopnu pobjedu na svom terenu protiv Indijane.

Demjan Lilard bio je najefikasniji u pobjedničkom timu sa 26 poena, a Si Džej Mekalum dodao je 21.

U ekipi Indijane je Si Džej Majls postigao je 27 poena, od kojih osam "trojki".

Majami – Oklahoma Siti 97:95

Toronto – Denver 105:106

Juta – Orlando 94:103

Memfis – San Antonio 83:103

Portland – Indijana 123:111

Sakramento – Boston 97:114