Serija bez kraja Golden stejta – 19 pobjeda u nizu

Stef Kari, Foto: Reuters
Ažurirano: 01.12.2015. 07:12h

Ništa novo na NBA parketima – Golden stejt upisao je 19. uzastopnu pobjedu ove sezone, a 23. u nizu računajući i prethodnu.

Šampion je došao do tog nivoa da pobjeđuje i kada je daleko od maksimuma i najboljeg izdanja. Na gostovanju u Solt lejk sitiju slavio je 106:103, iako je do posljednjih pet minuta izgledalo da bi to mogla da bude noć za prekid serije.

Stefon Kari imao je svega 16 poena nakon treće četvrtine, njegovi saigrači se mučili sa rivalima iz Jute, ali je aktuelni MVP u posljednjih šest minuta ubacio još 10, uključujući i trojku kod rezultata 101:101 na 51 sekundu do kraja meča.

„Nadmetali smo se sa najboljom ekipom, došli blizu pobjede. Ali, oni su pogodili sve kada je trebalo, iskoristili naše greške. I zato su šampioni, i zato je Kari MVP“, objasnio je nakon meča Gordon Hejvord, najefikasniji u timu Jute sa 24 poena.

Mini-seriju od pet vezanih pobjeda San Antonio je prekinuo u Čikagu (89:92). Pau Gasol bio je meč viner – Španac je minut i šest sekundi prije kraja blokadom zaustavio Oldridža, a zatim sa linije bacanja doveo svoj tim u vođstvo 90:89.

U penal završnici Bulsi su sačuvali minimalnu prednost, iako su gosti imali dva šuta za produžetke. Promašili su ih Lenard i Parker.

„Uvijek je lijep osjećaj dobiti San Antonio“, rekao je Gasol nakon meča, dok je Greg Popovič, trener San Antonija, imao zanimljivu opservaciju:

„Nismo bili dobri u napadu, niti očekujem da ćemo biti dobri sve do marta. Imamo dosta novih momaka, treba vremena da se upoznaju“.

Još jedna briljantna partija Rasela Vestbruka, koji je polovinu od 34 poena postigao u posljednjoj četvrtini, nije bila dovoljna Oklahomi da izbjegne poraz od Atlante (106:100). I Kevin Durent imao je uobičajeno dobru noć (25 poena), ali je Atlanta u odlučujućim trenucima odigrala dobru odbranu, pa je ubojiti tandem pogodio samo jedan od pet šuteva u posljednjih minut i po, a Vestbruk je imao i dvije izgubljene lopte u finišu.

„Sami smo krivi, sami smo sebe doveli u izgubljenu poziciju“, rekao je Vestbruk.

Klipersi su se poigravali sa Portlandom, a šou u gradu anđela imao je Deandre Džordan, koji je pored 18 poena, što je daleko više od njegovog prosjeka, imao i 24 skoka.

Detroit – Hjuston 116:105