Golden Stejt ne staje, Lebron brži od sirene

1 komentar(a)
Andre Igudala, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 29.11.2015. 08:14h

Golden Stejt se ne zaustavlja, protiv Sakramenta je bez ikakvih problema upisao 18. pobjedu ove sezone.

Tvorci novog slavlja bili su Stef Kari i Drejmond Grin.

Plej „ratnika“ je 17 od 19 poena dao u prvoj četvrtini, dok je krilni košarkaša drugi put zaredom ostvario tripl-dabl učinak (13 poena, 11 skokova, 12 asistencija). Kod Sakramenta najbolji je bio Rudi Gej (20).

Ovo je za aktuelnog šampiona 22. vezana pobjeda u regularnom dijelu sezone, računajući i četiri u finišu prošle, što je treći najduži niz u istoriji NBA lige.

Ispred Golden Stejta su samo Los Anđeles Lejkersi (33 u sezoni 1971/1972. godine) i Majami (27, 2012/2013).

Zahvaljujući poenima Lebrona Džejmsa sekund prije kraja, Klivlend je na svom terenu savladao Bruklin.

Prethodno je Džoe Džonson trojkom donio izjednačenje, a nakon minuta odmora, stvari u svoje ruke je uzeo “kralj Džejms” i riješio meč. Na kraju je ubacio 26 poena.

San Antonio je fenomenalnom drugom četvrtinom, koju je dobio 31:12 riješio sve dileme u duel sa Atlantom.

Kavai Lenard je dao 22 koša, a kod Houksa se istakao Majk Skot (12).

Los Anđeles Lejkersima definitivno ne ide ove sezone, protiv Portlanda su upisali peti uzastopni poraz.

Nerješiva enigma za “jezerdžije” bili su Damijen Lilard (29) i Si Džej Mekolim (28).