Golden Stejt pobijedio i u 15. utakmici od početka sezone

Bruklin Boston, NBA, Foto: Reuters
Ažurirano: 23.11.2015. 08:44h

Košarkaši Golden Stejta pobijedili su u noći između nedjelje i ponedjeljka i u 15. uzastopnoj utakmici od početka sezone, izjednačivši tako rekord NBA lige.

Golden Stejt je u gostima savladao Denver sa 118:105 i sa skorom 15/0 uradio isto što i Vašington u sezoni 1948/49, kao i Hjuston 1993/94. Priliku da obore rekord, Voriorsi će imati u utorak kasno uveče protiv Los Anđeles Lejkersa.

Najefikasniji bio je Klej Tomson sa 21 poenom, pogodivši ključnu trojku dva minuta i osam sekundi prije kraja. Stefon Kari je odmarao u posljednjoj četvrtini u kojoj uopšte nije igrao, a utakmicu je završio sa 19 poena, čime po prvi put ove sezone nije postigao bar 20.

Denver je izgubio tri uzastopne utakmice. Srpski košarkaš Nikola Jokić ponovo je bio starter i za 27 minuta postigao je 11 poena uz 11 skokova i po dvije asistencije i ukradene lopte.

Oklahoma je na svom terenu savladala Dalas sa 117:114, uz odličnu igru Rasela Vestbruka, koji je imao 31 poen i 11 asistencija.

Dalas je prekinuo niz od šest pobjeda, u čemu je najzaslužniji bio Vestbruk, pošto je pogodio dva ključna šuta u posljednjem minutu, u utakmici u kojoj Kevin Durent nije igrao zbog povrede.

Toronto je savladalo Los Anđeles Kliperse sa 91:80, ostavivši Blejka Grifina i Krisa Pola bez poena u prvih 20 minuta. Predvodio ih je Demar Derozan sa 21 poenom, a isti učinak imao je Demar Kerol, koji je sve svoje poene postigao u prvom poluvremenu.

Nju Orleans je sa 122:116 savladao Finiks, uz odličnu igru Entonija Dejvisa, koji je imao 32 poena i 19 skokova.

Bruk Lopes je predvodio Bruklin sa 23 poena i 10 skokova u pobedi nad Bruklinom od 111:101, dok je Džeret Džek 13 od svoja 22 poena postigao u posljednjoj dionici.

Portland je sa 107:93 savladao Los Anđeles Lejkerse, koji su zabilježili šesti vezani poraz, a ponovo je u pobjedničkom timu bio dobar Demijen Lilard, završivši utakmicu sa 30 poena i 13 asistencija, što mu je najbolji skor u karijeri.

Bruklin - Boston 111:101

Nju Orleans - Feniks 122:116

Oklahoma - Dalas 117:114

Denver - Golden Stejt 105:118

LA Lejkersi - Portland 93:107