Sutjeska slavila u Novom Mestu

87 pregleda 26 komentar(a)
Nikola Korać, Foto: Aba-liga.com
Ažurirano: 14.11.2015. 18:06h

Konačno i radost za košarkaše Sutjeske. Nikšićani su u Novom Mestu savladali Krku u meču u kome su sjajno igrali 30 minuta, a onda dozvolili domaćinu da serijom 14:0 preokrene.

Tada je stvari u svoje ruke uzeo Nikola Pavlićević, vezao je dvije trojke, pa je četa Dušana Dubljevića tako prekinula seriju od pet vezanih poraza u regionalnom takmičenju.

Na startu utakmica igra koš za koš, a kako je vrijeme odmicalo, gosti su igrali sve bolje i košem Radosava Spasojevića u 8. minutu stigli su do prve opipljivije prednosti (21:14).

Još bolje izdanje Sutjeske u drugom periodu. Đoko Šalić je vezao dvije trojke, priključili su mu se Nemanja Ćalasan i Nikola Korać, pa je u 19. minutu na semaforu stajalo 28:42.

Na odmor su Nikšićani otišli sa dvocifrenom prednošću (42.31).

Početak drugog poluvremena pripao je našem predstavniku. Aleksa Popović je pogodio iza linije 6,75 metara, Pavlićević je bio precizan nakon ukradene lopte za maksimalnu prednost 33:49 na isteku 24. minuta.

Nakon toga Sutjeske je održava prednost.

Mnogo problema za Nikšićane u napadu u posljednjih deset minuta.

Teško su pronalazili put do koša Slovenaca, koji su serijom 14:0, koju je trojkom zaključio Dušan Katnić preokrenuli (56:53).

Činilo se tada da je Sutjeska na pragu novom poraza, tim prije što je Draško Albijanić dao samo jedno bacanje dva minuta i 11 sekunudi prije kraja.

Poslije dva promašena napada tima iz Novog Mesta, Pavlićević je dao dvije trojke za 56:62, a tačku na meč stavio je Spasojević 30-tak sekundi prije kraja za nedostižnih 56:64...

Spasojević je sa 12 poena predvodio Sutjesku, a dvocifreni su još bili Šalić (11) i Pavlićević (10). Kod Krke najbolji je bio iskusni Jure Lalić (14, osam skokva).

Krka - Sutjeska 58:66 (17:23, 14:19, 11:11, 16:13)

Novo Mesto - Dvorana: “Leon Štukelj”. Gledalaca: 1.000. Sudije: Dožai (Hrvatska), Juras (Srbija), Milojević (Makedonija).

Krka: Tratnik 2, Ivanov 7 (4-3), Sinovec 4 (4-4), Rojc 10 (11-6), Lalić 14 (3-2), Katnić 8 (2-2), Mulalić 2, Kastrati 7 (2-1), Dimec 4 (3-2), Polutak, Ritlop, Lapornik.

Sutjeska: Pavlićević 10 (8-0), Đurović, Ćalasan 3, Mugoša, Albijanić 9 (2-1), Spasojević 12 (6-4), Popović 6 (2-1), Čvorović 7, Korać 5 (2-2), Žižić 3, Pavić, Šalić 11 (3-3).