Vučeviću falio skok za dabl-dabl u pobjedi Orlanda nad Jutom

Vučević, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 14.11.2015. 08:39h

Orlando je izjednačio skor pobjeda i poraza (5-5), a velike zasluge za to ima Nikola Vučević - nakon pobjedonosnog koša protiv Lejkersa, Vučeviću je u trijumf protiv Jute (102:93) falio skok za dabl-dabl učinak.

Crnogorski reprezentativac je za skoro 30 minuta igre upisao 16 poena (šut iz igre 14-8), devet skokova, pet asistencija, te po ukradenu loptu i blokadu.

Efikasniji od Vučevića u Orlandu bili su i Evan Furnije (21) i Tobijas Heris (19 poena, 13 skokova).

Klivlend je upisao osmu uzastopnu pobjedu, ovoga puta "žrtva" Lebrona Džejmsa i družine bio je Njujork i to u Medison Skver Gardenu - 90:84, pa su Kavalirsi sada ubjedljivo prvi i Istočnoj konferenciji sa skorom 8-1.

Džejms je meč završio sa 31 poenom i šest asistencija, dok je sa druge strane bolji od ostalih bio Karmelo Entoni sa 26 poena.

Oklahoma je bila bolja od Filadelfije, koja je doživela deveti poraz i jedina je ekipa bez pobjede ove sezone. U odsustvu povrijeđenog Kevina Djurenta, Oklahomu je predvodio Rasel Vestbruk, koji je sa 21 poenom, 17 skokova i 11 asistencija upisao 21. tripl-dabl u karijeri, drugi uzastopni.

Dvocifren učinak u sve tri kolone imao je i Radžon Rondo (23 poena, 14 asistencija i 10 skokova) u pobjedi Sakramenta nad Bruklinom 111:109.

Najefikasniji kod Kingsa, koji su prvi put u sezoni stigli do drugog trijumfa u nizu, bio je Demarkus Kazins sa 40 poena (13 skokova), od čega 30 u drugom poluvremenu.

Kod Netsa najbolji učinak imali su Džeret Džek sa 21 poenom i 12 asistencija, te Bruk Lopes sa 17 koševa i 10 skokova.

Španac Pau Gasol i Džimi Batler predvodili su Čikago do pobjede protiv Šarlota sa 102:97. Prvi je upisao 19 poena i 13 skokova, a drugi 27 koševa. Nikola Mirotić je imao tri poena, sva tri sa linije bacanja, dok je promašio dva šuta za tri poena i jedan za dva. Dodao je i tri asistencije i ukradenu loptu.

Sve utakmice u NBA ligi počele su minutom ćutanja i odavanjem počasti žrtvama stradalim u terorističkim napadima na ulicama Pariza.

Indijana - Minesota 107:103 (Džodrž 29 p, Elis 24 p – Lavin 26 p, Vigins 26 p)

Orlando - Juta 102:93 (Furnije 21 p, Heris 19 p - ; Bjurk 16 p, Hejvord 16 p)

Boston - Atlanta 106:93 (Tomas 23 p, Džonson 19 p - Milsap 14 p, Horford 13 p)

Njujork - Klivlend 84:90 (Entoni 26 p – Džejms 31 p, Vilijams 20 p)

Toronto – Nju Orleans 100:81 (Lovri 20, Valančiunas 20 p - Gordon 30 p)

Čikago - Šarlot 102:97 (Batler 27 p, P. Gasol 19 p - Batum 28 p)

Memfis - Portland 101:100 (M. Gasol 31 – Mekkolum 26 p)

Oklahoma siti- Filadelfija 102:85 (Vestbruk 21 p – Vud 15 p)

Dalas - Los Anđeles Lejkers 90:82 (Pačulija 18 p - Klarkson 21 p, Brajant 19 p)

Denver - Hjuston 107:98 (Galinari 27 p, Barton 26 - Harden 28 p, Džons 23 p)