Poraz Budućnost Volija u Bukureštu

87 pregleda 19 komentar(a)
Omar Kuk, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 11.11.2015. 19:47h

Utakmica u kojoj su mogli da riješe mnogo toga kada je u pitanju plasman u drugu fazu Evrokupa, košarkaši Budućnost Volija su odigrali loše, posebno se to onosi na prvo poluvrijeme.

Poraženi su od Steaue i sada će morati da strijepe do posljednjjeg kola kako bi oizvadili vizu za nastavak Evropskog puta.

Dobro su gosti otvorili meč, u 3. minutu su vodili 7:2 i onda su stali.

Steaua je to kaznila i odlijepila se na 19:12.

Loše izdanje Podgoričana u drugoj četvrtini, prednost domaćina išla je u dva navrata do plus 14, koliko je bilo na poluvremenu (43:29).

Do sredine trećeg perioda, Rumuni su držali dvocifrenu prednost, a onda slijedi najbolji period igre Budućnost Volija.

Divou Džozef je pogodio dvije trojke, a po jednu Tadija Dragićević i Omar Kuk za seriju 19:4 i potpuni preokret (53:54).

Sve ono što su dobro uradili u tom dijelu, „plavi” su prokockali za pola minuta.

Primili su pet poena i Steaue je otišla na 58:54.

Uspio je crnogorski šampion u 35. minutu da izjednači na 63:63, nakon čega je uslijedila serija domaćina 10:2 za 73:65 i povratka za Budućnost Voli više nije bilo.

Dragićević je predvodio Budućnost Voli sa 20 poena (devet u prvoj četvrtini).

Kuk je imao dabl-dabl učinak (14, 11 asistencija), a dvocifren je bio i Džozef (14).

Kod Steaue se istakao Marko Marinović (18).

Pratili su ga Bil Ejmis (15, 10 skokova), Pankracije Barać (11) i Aleksandar Rašić (10).

Steaua - Budućnost Voli 81:75 (19:12, 24:17, 15:25, 23:21)

Bukurešt - Dvorana: „Polivalenta”. Gledalaca: 2.000. Sudije: Dožai (Hrvatska), Cmikijevič (Poljska), Davidov (Rusija).

Steaua: Paul, Sijarto 3, Barać 11 (2-2), Rosu, Ejmis 15 (4-4), Nikoara 8, Li 6, Rašić 10 (2-1), Kuper 2, Ikovljev 3 (4-3), Marinović 18 (5-5), Dragušin 5 (2-1).

Budućnost Voli: Kuk 14, Jaramaz 8, Subotić 4, Se. Šehović 2, Čarapić, Baćović 2, Ilić 2, Dragićević 20 (3-2), Marić 9 (9-5), Rikić, Džozef 14 (4-3).