Tripl-dabl Vestbruka, Lebron vodio Kavalirse do slavlja

Nju Orleans je konačno stigao do prve pobjede u sezoni. Pelikansi savladali Dalas pred svojim navijačima
Vestbruk, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 11.11.2015. 08:09h

Oklahoma je upisala treću pobjedu u posljednja četiri meča, a ukupno petu ove sezone.

“Gromovi” su slavili na gostovanju Vašingtonu, iako je drugo poluvrijeme igrali bez prve zvijeyde tima Kevina Djurenta.

On je u jednom duelu dobio udarac poslije čega je sjeo na klupu i više se nije vraćao u igru.

“Osjetio sam bol u zadnjoj loži lijeve noge. Nezgodno mi je noga ostala poslije duela”, kratko je rekao Djurent.

U njegovom odustvu, stvari je u svoje ruke uzeo Rasel Vestbruk, kao i u većem dijelu prošle sezone, kada je Djurent zbog teže povrede noge morao na operaciju i dugi oporavak.

Tandersi su nakon prve dvije četvrtine imali 18 poena viška (68:50), a razigrani Vestbruk je to uz pomoć Diona Veitersa i Serža Ibake dodatno povećao, pa je posljednju dionicu odgledao sa klupe.

Vestbruk je na kraju imao 22 poena uz po 11 skokova i asistencija.

Veiters je dodao 25, a Ibaka 23 (3-3 trojke).

Za 16 minuta, koliko je igrao, Djurent je ubacio 14 poena i uhvatio 10 lopti.

Kod domaćina, najefikasniji su bili Marsin Gortat (15) i Ramon Sešns (15).

Do sedme vezane pobjede stigao je Klivlend u duelu sa Jutom.

“Džezeri” su sredinom posljednje dionice imali devet poena viška (85:86), a onda je stvari u svoje ruke uzeo Lebron Džejms.

U tom dijelu igre ubacio je 17 od 31 poena i uspio je da svoj tim dovede do slavlja.

Iz igre je šutirao 19-11, a imao je sedam skokova, osam asistencija, pet izgubljenih i dvije ukradene lopte.

Pratili su ga Mo Vilijams (29) i Kevina Lav (22).

Alek Burks (24) je bio najbolji kod gostiju.

Majami je lako došao do pobjede pred svojim navijačima u duelu L. A. Lejkersima uz 30 poena i 11 skokova Krisa Boša.

Kod “jezerdžija” najefikasniji je bio Nik jang (17), dok Kobe Brajant nije igrao zbog povrede.

Nju Orleans je konačno stigao do prve pobjede u sezoni.

Pred svojim navijačim Pelikansi su savladali Dalas, a sve je riješeno kod rezultata 36:37.

Domaćin je napravio seriju 18:0, odlijepio se na 54:37 i povratka za Maverikse više nije bilo.

Rajan Anderson je vodio Nju Orleans do slavlja sa 25 poena i 11 skokova.

Minesota je poražena kući od Šarlota, a Nikole Pekovića i dalje nema na terenu.