Peti poraz Mornara zaredom: Igokea osvojila "Topolicu"

Barani su posljednji na tabeli sa skorom 2-7
102 pregleda 5 komentar(a)
KK Mornar - KK Igokea Bronson Kenig, Foto: Aba-liga.com
Ažurirano: 26.11.2018. 22:07h

Mornar je ostao na dnu tabele ABA lige nakon što je izgubio i peti put zaredom u regionalnom takmičenju.

Sada je od Barana, i to u "Topolici", bolja bila Igokea - slavila je rezultatom 103:97 nakon što je u većem dijelu meča kontrolisala stvari na terenu.

Crnogorski predstavnik je imao 12 poena minusa na poluvremenu (54:42), ali je odličnom serijom u trećoj četvrtini, pa onda u finišu utakmice došao u situaciju da vjeruje u pobjedu.

Čak je dva minuta i 19 sekundi prije kraja poveo 90:87, prije nego su Tomislav Zubčić trojkom, pa Sava Lešić sa slobodnih bacanja donijeli 92:90 Igokei.

Bobi Braun je potom izjednačio na 92:92, da bi Vuk Radivojević trojkom 46 sekundi prije kraja najavio trijumf gostiju, koji je obezbijedio u penal završnici...

Mornaru je ovo ukupno sedmi poraz, dok je Igokea upisala četvrti trijumf.

Braun, koji je vjerovatno odigrao posljednju utakmicu za Mornar, dao je 21 poen, jedan više od Nemanje Vranješa, dok se Bronson Kenig zaustavio na 17.

Zubčić sa 23 koša i Oliver Lafajet sa 20 su bili najefikasniji u Igokei.