Golden stejt uknjižio osmu uzastopnu pobjedu na startu sezone
1 komentar(a)
NBA, Foto: Reuters
Ažurirano: 10.11.2015. 07:06h

Nikola Vučević propustio je i treću vezanu utakmicu zbog povrede koljena, a Orlando u Indijanapolisu prekinuo mini-seriju od dvije uzastopne pobjede.

Indijana je slavila 97:84, najviše zahvaljujući Polu Džordžu, koji se polako vraća u nekadašnju formu, nakon oporavka od teške povrede i operacije ligamenata.

A Golden stejt je uknjižio i osmi trijumf na startu sezone, iako je Stef Kari imao najgore veče od početka sezone. MVP je promašio pet od prvih sedam šuteva, na kraju postigao, za njega skormnih, 22 poena (7-18 iz igre). Klej Tompson je vodio ratnike sa 24 poena.

Minesota je sve bolja – tim iz Mineapolisa ostvario je četvrti trijumf na šest mečeva, treći zaredom u gostima i potvrđuje reputaciju najtalentovanijeg tima u ligi. Dva mladića bila su lideri ekipe u Džordžiji, u pobjedi nad Atlantom 117:107.

Endrju Vigins je bio najefikasniji sa 33 poena (izjednačen rekord karijere), a odličan je na startu sezone ruki Karl Entoni Tauns – 17 poena i 12 skokova imao je prvi pik na ovogodišnjem draftu. Gosti su igrali furiozno u prvom poluvremenu, postigli čak 72 poena i imali 30 poena prednosti.

U nastavku nisu izdržali takav ritam, ali su bez problema sačuvali ogromnu zalihu. Nikola Peković još je na listi povrijeđenih igrača.

Nikola Mirotić je sa 21 poenom bio najefikasniji u pobjedi Čikaga nad Filadelfijom 111:88-

Najuzbudljiviji meč večeri odigran je u Los Anđelesu. Klipersi su u finišu slomili Memfis 94:92. Meč viner bio je Džej Džej Redik, koji je, kod rezultata 86:86, pogodio trojku i dodatno bacanje...

Blejk Grifin bio je dominantan tokom cijelog meča sa 24 poena i 12 skokova.

Indijana – Orlando 97:84