Džekson i Dramond pokorili Oregon

Džekson je dao 26 od svojih 40 poena u posljednjih 12 minuta, a snažni centar je meč završio sa 29 koševa (šut oz ogre 19-14, bacanja 6-1) i nestvarnih 27 skokova, od čega je trećinu imao u napadu
Andre Dramond i Mejson Plamli, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 09.11.2015. 08:39h

Zvijezde nedjeljne večeri u NBA ligi bili su Andre Dramond i Redži Džekson iz Detroita.

Pistonsi su u posljednju četvrtinu ušli sa minusom od 13 poena, a na kraju su slavili u Portlandu sa čak plus 17 (120:103).

Za to su najzaslužniji Džekson, koji je dao 26 od svojih 40 poena u posljednjih 12 minuta, i snažni centar, pošto je meč završio sa 29 koševa (šut oz ogre 19-14, bacanja 6-1) i nestvarnih 27 skokova, od čega je trećinu imao u napadu.

Lebron Džejms je imao problema sa lakšom povredom kvadricepsa, ali mu to nije smetalo da sa 29 pogodaka predvodi Klivlend do pobjede nad Indijanom (101:97).

Odličan je bio i Kevin Lav (22 poena, 19 uhvaćenih lopti), baš kao i Pol Džordž na drugoj strani (32).

Ubjedljivu pobjedu je upisala Oklahoma protiv Finiksa (124:103), a najbolji je, naravno, bio Kevin Djurent - četvorostruki najbolji strijelac lige je sa 32 poena i 11 skokova prekinuo seriju “gromova” od tri poraza.

U svom možda i posljednjem gostovanju u “Medison Skver Gardenu”, Kobi Brajant je ubacio 18 poena, ali nije mogao da spriječi poraz LA Lejkersa od Njujork Niksa (99:95).

Velikan košarke je na kraju meča ovacijama ispraćen iz kultne dvorane...

Majami - Toronto 96:76

Njujork - LA Lejkers 99:95

Oklahoma - Finiks 124:103

Klivlend - Indijana 101:97

Portland - Detroit 103:120